Spotkanie z pisarzem - panem Wiesławem Błachem

Dnia 25 października dzieci z oddziałów zerowych uczestniczyły w spotkaniu z pisarzem, autorem książek dla dzieci i dorosłych, panem Wiesławem Błachem. Podczas spotkania autor opowiedział na czym polega praca pisarza i przybliżył przyszłym czytelnikom swoją twórczość. Zaprezentował dzieciom takie książki jak: „Najgroźniejsze zwierzęta świata. Wiersze o zwierzętach”, „Najpiękniejsze zwierzęta świata. Wiersze o zwierzętach”, „Rozmówki zwierzęce”, „Co warto wiedzieć o zwierzętach”, „Rzeczy mówią do rzeczy, a nie od rzeczy”.

Spotkanie miało na celu popularyzację literatury i promocję czytelnictwa od najmłodszych lat. Pan Wiesław był mile zaskoczony ilością pytań kierowanych do jego osoby, a także poziomem wiedzy przedszkolaków nt. zwierząt. Ten wspólnie spędzony czas był z pewnością niezwykłym doświadczeniem zarówno dla słuchaczy jak i naszego gościa, którego zaprosimy jeszcze nie raz.

A. Szulc