Drodzy Uczniowie! Szanowni Rodzice!

Z przyjemnością informujemy, że Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Czersku uzyskała wsparcie finansowe z  Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025 – Priorytet 3. dla oddziałów przedszkolnych w wysokości 2500 oraz 12 tysięcy złotych wsparcia dla szkoły podstawowej.

Celem projektu jest tworzenie warunków dla rozwoju czytelnictwa poprzez zapewnienie środków na realizację określonych przedsięwzięć i inicjatyw.

Otrzymane środki w wysokości 2500 złotych przeznaczyliśmy na zakup książek dla każdej grupy zerowej oraz książek obrazkowych, które pozostają w bibliotece do wypożyczenia dla chętnych nauczycieli. Łącznie zakupiliśmy trzy pakiety po sto bajeczek, 73 książki wybrane przez panie z oddziałów przedszkolnych oraz 10 książek obrazkowych kamishibai. Wkład własny w wysokości 625 złotych przeznaczymy na realizację działań promujących czytelnictwo (w tym zakup nagród dla uczniów biorących udział w akcjach organizowanych przez bibliotekę).

Zakupione książki pan dyrektor uroczyście wręczył naszym przedszkolakom podczas tygodnia obchodów 25- lecia nadania imienia Jana Pawła II naszej szkole.