Międzynarodowy Projekt Edukacyjny "GoodNetwork"

Pierwsze międzykontynentalne spotkanie on-line za nami!

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła ponownie przystąpiła do Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego Rozmawiasz – Pomagasz „GoodNetwork”:

- ROZMAWIAMY, czyli nawiązujemy współpracę ze szkołą w Afryce i organizujemy spotkania online w języku angielskim;

- POMAGAMY, czyli: przeprowadzamy dowolną zbiórkę na rzecz szkoły, z którą współpracujemy, Mathare Light Centre w Nairobi, Kenia.

Pierwsza lekcja on-line już za nami. Tym razem tematem przewodnim były zainteresowania i obowiązki domowe nastolatków. Klasa 5b (innowacyjna) spisała się na medal!!!

Uczniowie dzielnie opowiadali o swoim hobby i o tym, jak lubią spędzać czas wolny. Oprócz prezentacji w formie slajdów, były również pokazy tańca dziewcząt z grupy tanecznej Studio Tańca „Finally”. Nasi kenijscy rówieśnicy byli zachwyceni formą przekazu. Brawa dla piątoklasistów! My również mieliśmy okazję wysłuchać młodych mieszkańców Kenii na temat ich zainteresowań i obowiązków domowych. Były nawet prawdziwie afrykańskie tańce i śpiewy!

Nasi Kenijscy rówieśnicy znajdują się często w bardzo trudnych sytuacjach życiowych. Jak usłyszeliśmy, niejednokrotnie wykonują ciężką pracę i należy do nich wiele obowiązków domowych, o których nasi uczniowie nie mieli nawet pojęcia.

Liczymy, że owa współpraca rozbudzi w naszych uczniach ciekawość świata, a przede wszystkim rozwinie w nich wrażliwość i chęć pomagania innym, w tym nowo poznanym rówieśnikom z Kenii.

Kolejne etapy współpracy przed nami! Rozmawiamy – Pomagamy! Mamy nadzieję, że będziecie wiernie śledzić nasze poczynania w tym projekcie!

J. Sikorska