Dzień Zdrowia Psychicznego w naszej szkole!

Iwona

W dniu 10 października odbyła się w naszej szkole kampania "promująca zdrowie psychiczne" oraz "Dzień Gier Planszowych". Wszystkie działania tego dnia miały promować dobre samopoczucie oraz wzmacniać dobrostan psychiczny uczniów. Oprócz ciekawych warsztatów przeprowadzonych przez Panią psycholog, na korytarzu szkolnym uczniowie rywalizowali w przeróżnych grach planszowych, świetnie się przy tym bawiąc i wzmacniając pozytywne relacje rówieśnicze. Na szkolnych tablicach uczniowie chętnie zapisywali pomysły na poprawę swojego samopoczucia, dzieląc się swoimi pomysłami z innymi. Dodatkowo, aby poprawić wszystkim nastrój uczennice z kl. VId Maja, Julia i Paulina piekły pyszne gofry i częstowały uczniów cukierkami i batonami. Mamy nadzieję, że wszelkie zorganizowane inicjatywy spowodowały, iż nasi uczniowie w sposób świadomy zadbają o swoje zdrowie psychiczne i dobre samopoczucie swoje oraz swoich kolegów i koleżanek.

Tego dnia odbyło się również podsumowanie i wręczenie nagród oraz dyplomów w konkursie promującym zainteresowania i pasje uczniów. Nagrodzeni otrzymali vouchery na wybrany posiłek w pizzerii Julia. Dziękujemy tym uczniom, którzy wzięli udział w konkursie. Dziękujemy również, że zechcieli pokazać swoje zainteresowania, a są one bardzo różne: malowanie, rysowanie, gotowanie, taniec, śpiew, jazda konna, sport (piłka nożna, jazda na rowerze, pływanie), konstrukcje z klocków, słuchanie muzyki, czytanie książek, zgłębianie wiedzy o kosmosie, czy straży pożarnej, zwierzętach, samochodach. Wystawa prac na holu szkoły cieszy się sporym zainteresowaniem. Niech będzie inspiracją do odkrywania nowych form aktywności, twórczości, pasji dla naszych uczniów – gdyż to pozytywnie wpływa na dobre, samopoczucie i wzmacnia zdrowie psychiczne!

Składamy podziękowania Radzie Rodziców oraz pizzerii Julia za ufundowanie nagród w konkursie!