"Czytamy z sercem"

Czerska „Dwójka” po raz pierwszy w tym roku szkolnym przystąpiła do akcji pt. „Czytamy z sercem”, która rozpoczyna się w dniu 29 września, czyli Ogólnopolskim Dniu Głośnego Czytania oraz Światowym Dniu Serca.

Głównymi celami akcji są: promocja literatury i czytelnictwa, poszerzanie wiedzy uczestników na temat serca – jego budowy jako organu, funkcjonowania oraz chorób z nim związanych. Bardzo istotnym elementem tej inicjatywy jest rozwijanie w uczestnikach: wrażliwości na cierpienie i potrzeby osób chorych, propagowanie zdrowego stylu życia jako jednej z form przeciwdziałania chorobom układu sercowo-naczyniowego.

W czasie trwania akcji, w Czerskiej „Dwójce” odbędą się:
1. Kreatywne i rozwijające zajęcia czytelniczo-plastyczne na podstawie nowości czytelniczych, które są już dostępne w naszej szkolnej bibliotece.
2. W dniu 2 października odbędzie się spotkanie autorskie z pisarzem: PAWŁEM BERĘSEWICZEM wokół jego książki „Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek”.
3. Zorganizujemy również zbiórkę charytatywną na rzecz dzieci, które mają chore serduszko, a dokładnie dla Fundacji Serce Dziecka.

Pamiętajcie - zawsze WARTO!