Tradycje Świąt Wielkanocnych

8 marca 2018r. uczniowie klas VIa  i Va sportowej  pod opieką p. J. Zielińskiej i A. Stosik odwiedzili Muzeum Historyczno- Etnograficzne  im. Juliana Rydzkowskiego w Chojnicach. Wzięli tam udział w lekcji muzealnej na temat: „Polskie dziedzictwo kulturowe. Tradycje Świąt Wielkanocnych”.

Uczestniczyli także w  zajęciach edukacyjnych i ozdabiali jajka metodą batikową, która polega na tym, że na skorupkę  nanosi się za pomocą tzw. kistka( blaszki zwiniętej w lejek i umocowanej  na drewnianym patyku) roztopiony wosk, następnie jajko zanurza się w barwniku. Na koniec za pomocą ściereczki usuwa się wosk .

Dzieci z wielkim zaangażowaniem wzięły  udział w zajęciach, a swe pięknie ozdobione pisanki zabrały  do domu , by pochwalić się rodzicom i kolegom.