WYNIKI XIV EDYCJI WIELKIEGO MARATONU CZYTELNICZEGO

Kolejny raz uczniowie naszej szkoły brali udział w Wielkim Maratonie Czytelniczym. Jest to ogólnopolski konkurs odbywający się pod patronatem Prezydenta Miasta Gdańska i Pomorskiego Kuratora Oświaty. Jego celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.

Do XIV edycji Wielkiego Maratonu Czytelniczego przystąpiło 841 szkół. Udział wzięło 8710 uczniów, z czego nagrodzonych zostało 1057. Z naszej szkoły w grupie dla klas I - III "Spotkacie nowych przyjaciół" udział wzięło dwanaścioro uczniów, a w grupie dla klas IV - VI "Czytanie rozwija, czytanie wzbogaca" - dziesięcioro.
Na początku każdego miesiąca (od września do marca) uczniowie biorący udział w konkursie dostawali od koordynatora książkę, którą należało przeczytać, następnie pisali test konkursowy. Test składał się z 10 pytań zamkniętych i 10 otwartych sprawdzających znajomość i zrozumienie treści lektury. Wyniki testów po każdym etapie przesyłane były do organizatorów, po weryfikacji protokołów końcowych i wybranych prac, komisja ogłosiła wyniki.

Miło nam poinformować, że wśród zacnego grona nagrodzonych, znaleźli się nasi uczniowie!

W grupie "Czytanie rozwija, czytanie wzbogaca" LAUREATKĄ ZOSTAŁA WERONIKA RYDZKOWSKA, UCZENNICA KLASY IV B, a FINALISTĄ ALEKSANDER SAWICKI, UCZEŃ KLASY IV C.
W grupie "Spotkacie nowych przyjaciół" wyróżnienie otrzymał KAROL SAWICKI, UCZEŃ KLASY II B.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!