XXVII. edycja konkursu „Przyroda wokół nas” pod hasłem "Po sąsiedzku z wilkiem"

Marta K.

W maju naszą szkołę w I etapie konkursu reprezentowały dwa zespoły z klasy IVb i IVc w składzie: Marcel Bartosz, Kamila Elak, Weronika Rydzkowska, Aleksander Sawicki, Anna Stosik i Julia Zatorska. Do konkursu zgłosiło się 14 zespołów ze szkół podstawowych w kategorii klas I-IV. Uczniowie rozwiązywali test wiedzy oraz dodatkowo wykonali plakat pt. „Nie patrz wilkiem na wilka”. Oba nasze zespoły zakwalifikowały się do finału.

W miniony czwartek w Terenowym Ośrodku Edukacji i Promocji Rezerwatu Biosfery „Bory Tucholskie” w Pile k/Gostycyna odbył się finał konkursu. Reprezentanci naszej szkoły wykazali się wiedzą dotyczącą wilka szarego, znajomością walorów przyrodniczych i turystycznych Tucholskiego Parku Krajobrazowego i Nadleśnictwa Tuchola oraz wiedzą ogólnoprzyrodniczą. Dodatkowo każdy zespół musiał przygotować scenkę nowej wersji baśni „Czerwony Kapturek”, w której należało przedstawić bliskie spotkanie dziewczynki z wilkiem, z wykorzystaniem wiedzy o rzeczywistych reakcjach wilka na spotkanie z człowiekiem. Nasi uczniowie z wszystkimi zadaniami poradzili sobie rewelacyjnie i zajęli I i III miejsce. Tym sposobem, na kolejny rok, zagości u nas puchar przechodni z wizerunkiem symbolu konkursu – puchacza.

Fotorelacja na fb Tucholskiego Parku Krajobrazowego

MPR