Gminny Konkurs "Mistrz Czytania Ze Zrozumieniem"

Marta K.

31 maja w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs MISTRZ CZYTANIA ZE ZROZUMIENIEM. Został on zorganizowany we współpracy z Nadleśnictwem Czersk. Swoich sił spróbowali w nim uczniowie klas trzecich ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Czersku, Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Czersku, Szkoły Podstawowej w Odrach i Zespołu Szkół w Rytlu.

Trzecioklasiści zmierzyli się z bardzo trudnym tekstem dotyczącym uprawy lasu. Po jego przeczytaniu przystąpili do rozwiązywania testu składającego się z 19 pytań.

Najwięcej punktów i jednocześnie tytuł MISTRZA CZYTANIA ZE ZROZUMIENIEM uzyskała Kinga Banach, uczennica SP 1 w Czersku.

Drugie miejsce i tytuł WICEMISTRZA CZYTANIA ZE ZROZUMIENIEM  zdobyły ex aequo Antonina Wrycza (SP 2 w Czersku) i Natalia Redzimska (SP 1 w Czersku).

Na trzecim miejscu znalazł się Łukasz Łabiszewski (SP 1 w Czersku), zdobył tytuł DRUGIEGO WICEMISTRZA CZYTANIA ZE ZROZUMIENIEM.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie oraz gratulujemy laureatom.

Za ufundowanie nagród książkowych dziękujemy Nadleśnictwu Czersk.

M. Pruska-Rekowska
J. Stopa
M. Kordys
A. Sabiniarz (Nadleśnictwo Czersk)