Wycieczka klas 3a i 3c do Będomina i Wdzydz Kiszewskich

18 maja 2023 roku uczniowie z klasy IIIa i III c wraz z opiekunami pojechali na wycieczkę szkolną do Będomina i Wdzydz Kiszewskich. W Będominie zwiedziliśmy Muzeum Hymnu Narodowego. Muzeum to znajduje się w zabytkowym dworku szlacheckim, w którym przyszedł na świat i wychował się autor słów polskiego hymnu, Józef Wybicki. Wysłuchaliśmy tam ciekawych informacji przekazanych przez panią przewodnik oraz melodię z pozytywki wygrywającą ,,Mazurka Dąbrowskiego". Następnie pojechaliśmy do Kaszubskiego Parku Etnograficznego położonego nad brzegiem jeziora Gołun i zabudowanego obiektami regionalnej architektury. Tu zwiedziliśmy stare chałupy, szkołę, kościół, budynki gospodarcze. Po smacznym obiedzie wzięliśmy udział w warsztatach muzealnych: "Dawno temu w szkole" i "Malarstwo na szkle". Poznaliśmy szkołę z okresu międzywojennego. Uczyliśmy się pisać gęsim piórem. Namalowaliśmy na szkle piękne kwiatowe wzory, które zabraliśmy ze sobą na pamiątkę. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do domu.

L.Laska, H.Ważna