XI Gminny Konkurs Języka Angielskiego "Master of English"

W ostatni piątek maja odbyła się jedenasta edycja Gminnego Konkursu Języka Angielskiego „Master of English”. Sprawdzał on kompetencje językowe uczniów najstarszych klas szkół podstawowych w naszej gminie.
Konkurs składał się z dwóch etapów. Pierwsza część - pisemna, w której brali udział wszyscy uczestnicy i rozwiązywali test pisemny. Obejmował on wiadomości z zakresu gramatyki i słownictwa, a także pracę z tekstem czytanym i słuchanym. W drugiej części - ustnej, uczestniczyła grupa uczniów wyłoniona podczas pierwszego etapu. Każdy z uczestników odpowiadał na kilka pytań wybranych z listy.

Po zaciętej i wyrównanej walce na najwyższych pozycjach uplasowali się:

- I miejsce: Marcel Stramol, SP2 Czersk
- II miejsce: Julia Engelhart, SP1 Czersk
- III miejsce: Antonina Lamczyk, Akademia Sukcesu
- wyróżnienia: Amelia Krawczyk (SP2 Czersk) oraz Jakub Kurkowski (ZS Rytel)

Gratulujemy! Brawa dla wszystkich uczestników!

Poza Amelią Krawczyk i Marcelem Stramolem z klasy 8b, naszą szkołę reprezentowały Antonina Literska i Julia Naczk z klasy 8c.

Organizatorem tegorocznej edycji konkursu byliśmy my, czerska „Dwójka”. Dziękujemy wszystkim, którzy zaszczycili nas swoją obecnością i stworzyli wspaniałą atmosferę podczas całej imprezy. Uczestnikami piątkowego spotkania byli: Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka w Czersku, Zespół Szkół w Łęgu, Zespół Szkół w Rytlu, Akademia Sukcesu "Nasza Szkoła" Społeczna Szkoła Podstawowa w Czersku i uczniowie naszej szkoły!

M.Landowska-Szpręga, J.Sikorska