ETAP GMINNY OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

Judyta

W dniu 21.04.2023 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Czersku odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W rywalizacji uczestniczyły dwie drużyny z każdej szkoły podstawowej z gminy Czersk. Grupa I – uczniowie szkół podstawowych w wieku 10-12 lat (rocznikowo) - grupa czteroosobowa - 2 dziewczynki i 2 chłopców, grupa II – pozostali uczniowie (grupa trzyosobowa).

Eliminacje odbyły się w 4 etapach. I etap: wszyscy uczniowie pisali test, składający się z 25 pytań, obejmujący zagadnienia dotyczące zasad i przepisów o ruchu pieszych i rowerzystów, znaków drogowych, sytuacji w ruchu drogowym. II etap: uczniowie rozwiązywali test - skrzyżowania, składający się z 10 zadań polegających na ustaleniu prawidłowej kolejności przejazdu przez skrzyżowanie. W testach z trzech wariantów odpowiedzi, prawidłowa była tylko jedna (testy jednokrotnego wyboru.) III etap: konkurencja z udzielania pomocy przedmedycznej. Polegała na wykonaniu przez całą drużynę w czasie 5 minut zadania praktycznego w postaci udzielania pomocy osobie poszkodowanej. IV etap: jazda rowerem po torze przeszkód, który składał się z slalomu z ograniczeniem, bramki wiszącej, przedmiotu do przewożenia, rynny, tarki, zmiany pasa ruchu oraz zatrzymania w miejscu.

Naszą szkołę reprezentowały zespoły w składzie:

➡️I grupa:
1. Wiktoria Andrzejewska z kl. 5b,
2. Julia Gromowska z kl. 5b,
3. Paweł Janikowski z kl. 5a,
4. Aleksander Ossowski z kl. 5a.

➡️II grupa:
1. Hubert Chabowski z kl. 6a,
2. Iga Grzywacz z kl. 6a,
3. Julia Rokita z kl. 6a.

W komisji pracowali nauczyciele - opiekunowie drużyn, szkolna pielęgniarka pani Zyta Przytarska, pan Andrzej Czerwionka jako sędzia główny, policjant mł. asp. Tomasz Goncz.

➡️WYNIKI I GRUPY

- Klasyfikacja indywidualna:

I m. –Dominika Rostankowska (SP1 Czersk),
II m. –Aleksander Ossowski (SP2 Czersk),
III m. – Jakub Piesik (SP1 Czersk).

- Kwalifikacja drużynowa:

I m. Szkoła Podstawowa nr 1 w Czersku
II m. Szkoła Podstawowa nr 2 w Czersku
III m. Szkoła Podstawowa w Rytlu
IV m. Szkoła Podstawowa w Łęgu
V m. Szkoła Podstawowa w Gotelpiu

➡️WYNIKI II GRUPY

- Klasyfikacja indywidualna:

I m. –Hubert Chabowski (SP2 Czersk),
II m. –Olaf Ossowski (SP1 Czersk),
III m. – Julia Rokita (SP2 Czersk).

- Kwalifikacja drużynowa:

I m. Szkoła Podstawowa nr 2 w Czersku
II m. Szkoła Podstawowa nr 1 w Czersku
III m. Szkoła Podstawowa w Gotelpiu
IV m. Szkoła Podstawowa w Łęgu
V m. Szkoła Podstawowa w Rytlu

Najlepszym zawodnikom wręczono dyplomy i nagrody.

Szkoła Podstawowa nr 1 oraz Szkoła Podstawowa nr 2 będą reprezentować gminę Czersk w eliminacjach powiatowych w Chojnicach, które odbędą się 9 maja.

Bardzo dziękujemy panu Andrzejowi Czerwionce oraz mł. asp. Tomaszowi Gonczowi za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu gminnego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Organizatorzy:
SP2 –Danuta Bąk,
SP1 – Ewa Gromowska

 

Odsłony: 168

Internetowy System Ostrzegania Powiatu Chojnickiego