Nowoczesne Technologie

1 marca w naszej szkole odbyły się dodatkowe, bezpłatne zajęcia dla uczniów klas czwartych. Poprowadzili je nauczyciele biorący udział w XIII Kołobrzeskiej Konferencji dla Nauczycieli „ Od Becika Każdy Klika. ”

Celem tych zajęć było rozwijanie u uczniów myślenia programistycznego, matematyczno-logicznego i komunikacji w języku angielskim z wykorzystaniem nowoczesnych technologii.

Uczniowie pracowali w czterech grupach. Podczas nauki języka angielskiego korzystali różnych ciekawych narzędzi edukacyjnych : Babadum, Quick Draw, Squla z wykorzystaniem tablicy interaktywnej. Na zajęciach matematycznych zgłębiali tajniki kodowania poprzez udział w grach edukacyjnych z zastosowaniem zdrowej rywalizacji. Swoje zdolności informatyczne rozwijali poznając zasady programowania z możliwością wykorzystania zdobytej wiedzy w praktyce. Programowali robota Robot mBot 1.1  i małe ale bardzo inteligentne Ozoboty. Tworzyli również proste gry i animacje w programie Scratch. Uczniowie wykazali wielkie zainteresowanie i zaangażowanie w zajęcia. Nauczyciele na swoich lekcjach, w codziennej pracy również wykorzystują cyfrowe technologie jako narzędzie w kształceniu uczniów.