Wycieczka zawodoznawcza ósmoklasistów

„Aby zawód nie był zawodem” – wycieczka zawodoznawcza uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II.

Dnia 5 kwietnia uczniowie klas 8, w ramach realizacji zadań z zakresu doradztwa zawodowego, wybrali się do Centrum Nauk Technicznych w Chojnicach. Ósmoklasiści na początku zasiedli w pięknym, nowoczesnym Audytorium, aby wysłuchać wykładu Pani Aliny Urbańskiej – powiatowego konsultanta ds. doradztwa zawodowego – pt.: „Harmonogram działań Ósmoklasisty - czyli, jak rekrutować się z głową i bez stresu”. Następnie w trzech grupach rozpoczęliśmy prawie dwugodzinny spacer po Technikum nr 1.

Możliwość odwiedzenia szkoły, zobaczenie jej zaplecza, rozmowa z nauczycielami i uczniami jest najlepszym sposobem na udzielenie sobie odpowiedzi na pytanie „Czy to jest szkoła dla mnie?”
Podczas wizyty uczniowie mieli okazję zobaczenia nowocześnie wyposażonych pracowni, które oferują możliwość zdobycia, tak popularnych w obecnym czasie, specjalności jak: technik informatyk, technik elektryk, technik elektronik, technik mechanik, technik mechatronik, technik budownictwa, technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej. Technikum nr 1 to jedna najlepiej i najnowocześniej wyposażonych szkół tego typu w województwie pomorskim.

https://technikum1chojnice.wkraj.pl/html5/index.php?id=85699 - zapraszamy na wirtualny spacer po szkole.

Wszystkich, którzy poważnie myślą nad wyborem właśnie Technikum nr 1 jako swojej szkoły pierwszego wyboru, zachęcam do udziału w Drzwiach Otwartych, które odbędą się w dniach: 21 kwietnia 2023 r. o godz. 13.00 (piątek) oraz 22 kwietnia 2023 r. o godz. 9.00 (sobota).

Bardzo serdecznie dziękujemy dyrekcji oraz kadrze nauczycielskiej Technikum nr 1 za zaproszenie, otwartość, gotowość pomocy, pyszną niespodziankę i tyle pozytywnej energii, która towarzyszyła naszej wizycie!
Szczególne podziękowania kierujemy do Pani Aliny Urbańskiej, której wykład, szeroka wiedza merytoryczna i otwartość z pewnością będą pomocne podczas wybierania ścieżki edukacyjnej naszych uczniów.

M. Czapiewska