Światowy Dzień Świadomości Autyzmu w klasie I c

Marta K.

Z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu przypadającym na dzień 2 kwietnia klasa Ic gościła wychowanków z Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Czarnej Wodzie wraz z opiekunami – p. Agnieszką i p. Anią.

Podczas wprowadzenia w tematykę uczniowie obejrzeli film „Podróż Marii”, który
uwrażliwił ich na odmienność osób z autyzmem. Następnie wszyscy uczestnicy spotkania zatoczyli wspólnie krąg, przez który powędrowała iskierka przyjaźni. Potem uczniowie mieli okazję poczuć jak osoby z zaburzeniem ze spektrum autyzmu odbierają świat i z jakimi trudnościami muszą się borykać na co dzień. Do zadań dzieci należało m. in.: odgadywanie przedmiotów z zasłoniętymi oczami, kolorowanie i wycinanie obrazków w rękawicach i specjalnych okularach, wybieranie z klocków małych kulek w rękawiczkach. Na zakończenie każdy z uczestników spotkania odbił swoją pomalowaną na niebiesko dłoń, tworząc kształt serca na dużym arkuszu papieru, aby wyrazić swoją solidarność z osobami ze spektrum autyzmu.

W podziękowaniu uczniowie klasy Ic zaprezentowali się w krótkiej inscenizacji „Kto ma olej w głowie” oraz zaśpiewali piosenki o tematyce ekologicznej.

MPR