Projekt szkolny: "Dzień Bezpiecznego Internetu"

Dnia 7 lutego nasza szkoła włączyła się do corocznych obchodów "Dnia Bezpiecznego Internetu". Z tej okazji pojawiła się na holu gazetka dotycząca bezpieczeństwa w Internecie.

W klasach młodszych odbyło się wiele działań dotyczących tej sfery: rozmowy, prace w grupach, pogadanki na temat bezpiecznego korzystania z Internetu oraz wskazywano dobre i złe strony Internetu, czyhające zagrożenia, sposoby radzenia sobie z hejtem czy też cyberprzemocą.

Dzieci obejrzały film edukacyjny z serii sieciaki.pl, stworzyły plakat pt. „Bezpieczny Internet” oraz pracowały z materiałami na temat zasad odpowiedniego korzystania z zasobów sieci internetowych.
W klasach starszych odbyło się spotkanie z policjantem, który w bardzo ciekawy sposób zapoznał swoich słuchaczy z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa w sieci!

Dziękujemy Wszystkim - uczniom i wychowawcom, którzy włączyli się do powyższej akcji!

K. Klaman