Dzień Szkocki

„Scottish Day” - po raz pierwszy w naszej szkole!

Pod koniec listopada zorganizowaliśmy „Dzień Szkocki” – a dlaczego taki termin? Szkocja jest jednym z krajów wchodzących w skład Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i dokładnie 30 listopada Szkoci świętują dzień swojego patrona – Świętego Andrzeja. Jest to jeden z najważniejszych dni w roku w Szkocji.

Jak na to święto przystało, cała szkoła tętniła różnokolorową kratką, niebiesko – białymi barwami szkockiej flagi i radosnymi nastrojami. Momentami zastanawialiśmy się czy jesteśmy jeszcze w Polsce, czy może już w Szkocji… Brawa należą się naszym nauczycielom, którzy również postanowili uczcić ten dzień ubierając się „po szkocku”.

Uczniowie klasy innowacyjnej - 4b, przygotowali wystawę najbardziej charakterystycznych szkockich symboli, a drugo- i trzecioklasiści zaprojektowali tzw. „tartan wall” – ścianę w kratę. Alicja z klasy 2a i jej siostra Zuzia z klasy 4a, które przez wiele lat mieszkały w Szkocji, przyniosły swoje zdjęcia z różnych zakątków tego kraju – dziękujemy dziewczyny!

Pieniądze zebrane podczas kiermaszu przeznaczymy na wsparcie szkoły partnerskiej w Kenii, z którą współpracujemy w ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego Rozmawiasz – Pomagasz Goodnetwork. Wasza wrażliwość i chęć pomagania innym jest wielka!

Dziękujemy WSZYSTKIM UCZNIOM I ICH WSPANIAŁYM RODZICOM za zaangażowanie i wkład pracy, jaki włożyli w przygotowanie obchodów „Scottish Day”!!!

Nauczycielki języka angielskiego