Z ŻYCIA PIERWSZOKLASISTÓW...

Dzień Odkrywców

Dnia 27 lutego 2018 r. uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w Dniu Odkrywców, zorganizowanym przez wychowawców, w sali Ośrodka Kultury w Czersku.

Był to dzień, w którym uczniowie, zamiast uczestniczyć w tradycyjnych lekcjach, przeprowadzali różne eksperymenty. Uczyli się uważnie obserwować ciekawe zjawiska i reakcje chemiczne oraz również wyciągać wnioski na podstawie własnych obserwacji i informacji uzyskanych od nauczycieli. Uczniowie, po wylosowaniu swojej grupy badawczej, odwiedzali kolejne stanowiska z doświadczeniami. Każdy uczestnik mini pikniku naukowego za udział                    w eksperymentach otrzymywał punkty w formie pieczątek, które zbierał na specjalnie przygotowanej karcie. Ciekawi świata mali odkrywcy obejrzeli doświadczenie, które dotyczyło tematyki czystego powietrza, przeprowadzili eksperyment chemiczny oraz z zakresu fizyki, rozmawiali o szkodliwości częstego spożywania żywności sztucznie barwionej. Stanowiska, które odwiedzili to: „wulkany”, „lampa lawa”, „smog”, „powietrze bez śmieci”, „tęcza na talerzu” oraz „roboty”, które cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Celem tej szkolnej imprezy dla najmłodszych była popularyzacja wiedzy w przystępny  i atrakcyjny sposób oraz być może rozbudzenie pierwszych zainteresowań i pasji u najmłodszych.