Projekt edukacyjny eTwinning - 'Lego'

Prawdziwi miłośnicy i pasjonaci klocków LEGO!

Czerska „Dwójka” przystąpiła do projektu edukacyjnego eTwinning i współpracuje ze szkołami w całej Europie za pośrednictwem technologii informacyjno – komunikacyjnych. Projekt poświęcony jest tematyce klocków LEGO, a uczestniczą w nim uczniowie różnej kategorii wiekowej (począwszy od przedszkolaków, kończąc na ósmoklasistach). Wśród naszych partnerów znajdują się szkoły z Grecji, Chorwacji, Węgier, Luksemburga, Włoch, Słowacji, Rumunii oraz placówki z różnych rejonów Polski.

Pierwsze zadnie - październikowe, polegało na zbudowaniu elementu / obiektu charakterystycznego dla danego kraju. Prace naszych uczniów przedstawiają m.in.: flagę i godło Polski, nazwę naszego kraju, herb Jana Pawła II, pojedyncze zabytki, ale i całe miasta (Warszawa, Kraków z Wawelem i Wieliczką, Sopot), przejście graniczne, a nawet elementy krajobrazu, jak morze czy góry.

Zbliża się jedno z najważniejszych świąt narodowych Polski, a nasi uczniowie prezentują swój kraj i jego symbole z wykorzystaniem klocków Lego!

Załączamy zdjęcia dzieł uczniów czerskiej „Dwójki” - kreatywność ponad czterdzieściorga naszych uczestników przeszła wszelkie oczekiwania! Wielkie brawa dla uczniów klas: 2b, 3a, 3b, 3c, 4a, 4b, 4c, 5a, 5d i 8b.

Dziękujemy za udział i reprezentowanie nie tylko społeczności szkolnej, ale również całego kraju! Przed nami kolejny miesiąc i nowe wyzwanie!

K.Klaman, J.Sikorska