Ósmoklasiści w Warszawie

W dniach 25-27 kwietnia uczniowie klas 8a, 8b i 8d przebywali w Warszawie, na swojej ostatniej szkolnej wycieczce.

Zwiedziliśmy najważniejsze obiekty naszej stolicy: Plac Zamkowy z Kolumną Zygmunta, Rynek Starego Miasta, Krakowskie Przedmieście, plac Piłsudskiego z Grobem Nieznanego Żołnierza, Trakt Królewski z licznymi ambasadami i siedzibami ministerstw. Mieliśmy okazję podziwiać imponujący Park na Wodzie w Łazienkach Królewskich, ogrody i Pałac w Wilanowie oraz ogrody Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. W ciągu zaledwie kilkunastu sekund znaleźliśmy się na 30. piętrze Pałacu Kultury i Nauki, z którego rozpościera się niepowtarzalny widok na Warszawę.

W trakcie naszego pobytu w stolicy nie zabrakło tematyki sportu. Odwiedziliśmy PGE Stadion Narodowy oraz Muzeum Sportu i Turystyki  - poświęcone historii polskiego sportu. Jednym z eksponatów muzeum był składany kajak turystyczny, którym w latach 50. i 60. XX wieku pływał ksiądz Karol Wojtyła. Złożyliśmy także wizytę w Centrum Nauki Kopernik i Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie zapoznaliśmy się z historią i przebiegiem walk o Warszawę. Dodatkowo, zwiedziliśmy plenerową wystawę w Muzeum Wojska.

Nie zabrakło również innych atrakcji, jak przejazd jedynym w Polsce metrem czy wizyta w popularnym centrum handlowym Złote Tarasy.

Podczas tego kilkudniowego pobytu w Warszawie, uczniowie klas ósmych zregenerowali siły i odprężyli swoje umysły przed czekającymi ich niebawem egzaminami. Najważniejsze jednak są wspomnienia, które pozostaną z nami na zawsze!