Wiosenno - wielkanocna atmosfera!

Ostatnie przedświąteczne dni były u nas pełne wyzwań, uśmiechu i radości!

Na początku świątecznego tygodnia uczniowie naszej szkoły rozpoczęli dekorowanie wielkiej wielkanocnej pisanki. Nie były to zwyczajne ozdoby… Z dnia na dzień pisanka stawała się formą niezwykłych życzeń skierowanych do każdego z nas. Na naszej pisance pojawiły się życzenia i pozdrowienia świąteczne w formie obrazkowej (to od najmłodszych przedstawicieli szkoły) i w różnych językach – polskim, angielskim, niemieckim, a nawet w języku ukraińskim! Najczęściej pojawiały się: zdrowie, spokój, powodzenie, słoneczne dni, miłość, pokój na świecie, pogoda ducha, nadzieja, wiosenny nastrój, rodzinna atmosfera – czego i Wam Wszystkim życzymy!

Uczniowie klas starszych zostali zaproszeni przez swoje nauczycielki języków obcych do akcji „Easter egg hunt with QR” – czyli szukanie jajek wielkanocnych za pomocą nowoczesnej technologii. Wzorowaliśmy się trochę na zabawie popularnej w Wielkiej Brytanii, która polega na tym, że dzieci szukają czekoladowych jajek ukrytych w ogrodzie. U nas było nieco inaczej… Czekoladowe jajka zostały zastąpione barwnymi pisankami przygotowanymi przez najmłodszych uczniów podczas zajęć świetlicowych – dziękujemy opiekunom świetlicy za pomoc i oczywiście samym wykonawcom prac! W trakcie przerw uczniowie podążali za rozwieszonymi w całej szkole kodami QR ukrytymi właśnie na kolorowych pisankach. Gromadzili się wokół kodów, odczytywali je, pokazywali sobie nawzajem, a przy okazji odkrywali ciekawostki świąteczne w krajach anglo- i niemieckojęzycznych, oglądali krótkie filmy, słuchali piosenki, rozwiązywali quizy czy zagadki językowe o tematyce wiosenno - wielkanocnej. Nasza młodzież przekonała się kolejny już raz, że nauka języków nie musi być nudna, a w rozwijaniu umiejętności językowych można wykorzystać telefon komórkowy!

W ostatni przedświąteczny dzień, w murach naszej szkoły, zapanowała już prawdziwie świąteczna atmosfera! W oddziałach zerowych i klasach 1-3 gościła wiosenno – wielkanocna ekipa: zajączki, pani wiosna, baranki, pszczółki, bocian, motyle i żaba. Była krótka wymiana pozdrowień, uściski dłoni, przybijanie „piątek” , świąteczny taniec "Dance and freeze" i słodki czekoladowy upominek od Rady Rodziców. Dodatkowo, najmłodsi uczniowie przynieśli tego dnia do szkoły maskotki kojarzące się z wiosną i Wielkanocą. Było inaczej niż zwykle, ale o to przecież chodziło! Nasza wiosenna ekipa, pod którą kryli się uczniowie klasy 7b, nie zapomnieli również o starszych uczniach i pracownikach szkoły!

Dziękujemy Wszystkim za pomoc i zaangażowanie!

J. Sikorska