Klasy 3a i 3b z wizytą w Polednie

W słoneczny wtorek, 12 kwietnia, uczniowie klas IIIA i IIIB pojechali w bardzo ciekawą podróż – do pałacu w Polednie. Oprócz wspaniałości przyrody ożywionej - mnóstwem drzew, krzewów i kwiatów, placu zabaw, wystawy zabytkowych traktorów i maszyn parowych otaczających teren pałacu, przenieśliśmy się w tajemniczy świat dzikiej przyrody i jej mieszkańców.

Dzieci zwiedziły wystawę edukacyjno - przyrodniczą, na której miały możliwość obejrzenia ponad 140 gatunków zwierząt z czterech kontynentów: azjatyckiego, europejskiego, amerykańskiego i afrykańskiego. Gra świateł i dźwięki dzikiej przyrody sprawiły, że wszystko nagle ożyło. Zwiedzającym towarzyszyły głosy znanych aktorów, którzy opowiadali o życiu zwierząt i ich naturalnych warunkach bytowania. Uczniowie przeżyli niespotykaną przygodę.

Każdy z uczestników wrócił do domu z własnoręcznie wykonanym magnesem i dobrym nastrojem!

M. Krzemińska