W pierwszych dniach lutego odbyło się w naszej szkole uroczyste „Pasowanie na Czytelnika Biblioteki Szkolnej" uczniów klas pierwszych. Dla pierwszoklasistów nadszedł kolejny ważny dzień - wszyscy stali się prawdziwymi czytelnikami naszej szkolnej biblioteki.

Uczniowie uczestniczyli w zajęciach bibliotecznych ,,Moja pierwsza wizyta w bibliotece szkolnej”, podczas których zapoznali się z regulaminem biblioteki oraz z jej księgozbiorem. Dzieci dowiedziały się, jak należy dbać o książki i czego nie wolno robić czytając książkę. Przyszli czytelnicy, w obecności Pani Bibliotekarki, złożyli uroczyste przyrzeczenie - będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Po przyrzeczeniu nastąpiło równie uroczyste pasowanie. Nasi nowi czytelnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i zakładki do książek, które będą im przypominały o tym ważnym wydarzeniu. Wszyscy uczniowie wysłuchali również opowiadania pt. „Królik i krzak jeżynowy" oraz zostali zaproszeni do częstego odwiedzania biblioteki i korzystania z jej zbiorów.

Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Biblioteka będzie kojarzyła się teraz naszym najmłodszym czytelnikom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym, radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani.

Głównym celem uroczystości było zachęcenie pierwszoklasistów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Warto wiedzieć, że do szkolnej biblioteki należy każdy uczeń naszej szkoły i nie trzeba się specjalnie zapisywać – jesteś czytelnikiem od pierwszej do ósmej klasy.

Zapraszamy wszystkie dzieci!!!

Katarzyna Klaman