Sportowe emocje na zakończenie roku!

Końcówka roku dostarczyła uczniom „Dwójki” niesamowitych wrażeń i emocji sportowych!

W przedostatni dzień roku, przedstawiciele klas sportowych zasiedli na trybunach gdańsko – sopockiej hali Ergo-Arena, by kibicować reprezentacji Polski w Międzynarodowym Turnieju Piłki Ręcznej "4 Nations Cup”. Był to turniej towarzyski, w którym wzięły udział drużyny z trzech kontynentów, a dla naszej reprezentacji był to niewątpliwie ważny etap przygotowań do mistrzostw Europy, które zostaną rozegrane już w styczniu 2022 roku.

Uczestniczyliśmy w dwóch meczach. Pierwszy z nich, Japonia – Tunezja, zakończył się wynikiem 31-36. Jednak niezwykle sportowy spektakl rozegrał się dopiero pomiędzy Polską a Holandią. Ubrani w barwy narodowe, z pomalowanymi twarzami, wyposażeni w biało – czerwone gadżety, dopingowaliśmy naszą reprezentację z całych sił – co doprowadziło Polskę do zwycięstwa! Wygraliśmy z Holandią 33:27 i zajęliśmy drugie miejsce w "4 Nations Cup"!

Nasi uczniowie stawiają dopiero swoje pierwsze kroki na parkiecie hali czerskiej „Dwójki”. Wierzymy, że niejednemu z nich uda się dotrzeć na wymarzone sportowe areny! Pamiętajmy, najważniejsza jest wytrwałość w dążeniu do celu!

Szczególne podziękowania należą się naszym trenerom – to dzięki nim zakończyliśmy rok 2021 w niezapomnianej, sportowej atmosferze!