Przedświąteczny turniej "Piłka nożna dla każdego"

W sobotni poranek 18 grudnia 2021r. o godz. 9.00 w Hali Sportowej im. Romana Bruskiego w Czersku odbył się przedświąteczny turniej piłki nożnej pod hasłem „Piłka nożna dla każdego”. Uczestnikami zmagań sportowych byli uczniowie naszej szkoły. Celem tego spotkania było popularyzacja piłki nożnej wśród dziewcząt i chłopców, propagowanie zdrowego stylu życia poprzez aktywne spędzenie czasu wolnego oraz uświadomienie, że dzięki systematycznemu wysiłkowi fizycznemu można utrzymać, a nawet poprawić ogólną sprawność organizmu.

Zorganizowanie turnieju z udziałem uczniów w zróżnicowanym przedziale wiekowym pozwoliło na zintegrowanie dzieci oraz rozwijanie ukrytych talentów. Uczniowie udowodnili, że wiek ani płeć nie ma wpływu na świetną zabawę i wyrównaną sportową walkę.

Do turnieju zgłosiły się trzy zespoły, które musiały podać skład i nazwę drużyny oraz wyznaczyć swojego kapitana. Drużyny rozegrały swoje mecze (dwie połowy po 12 min.), systemem „każdy z każdym”.

Inicjatywa turnieju powstała przy dużym zaangażowaniu ks. Mateusza Pryczkowskiego, p. Mateusza Rydzkowskiego i p. Jacka Sołtysińskiego. Wspomniani panowie wcielili się także w rolę „grających kapitanów”. Ksiądz Mateusz stanął na czele drużyny dziewcząt z klas ósmych, które postanowiły spróbować swoich sił w rywalizacji z chłopcami. Do nich też w czasie turnieju przylgnęła ksywa „Babiniec”. Z kolei p. Mateusz Rydzkowski dowodził uczniami swojej klasy 4a. Najmłodszą drużynę turnieju, składającą się z uczniów klas 2a i 2b i bramkarza Przemka Greinke z klasy 8a, objął opieką p. Jacek Sołtysiński.

Turniej sędziował znakomity duet arbitrów z klasy 8b tj. Hubert Plesiak i Wojciech Rydzkowski, który w podobnej roli sprawdził się we wcześniejszych rozgrywkach, nie tylko piłki nożnej.

Imprezę rozpoczął pan Jacek Sołtysiński, który powitał przybyłych zawodników, zaprezentował sędziów, współorganizatorów i zespoły biorące udział w turnieju oraz przedstawił plan i kolejność rozgrywania meczów.
Całość turnieju obfitowała w piękną i twardą grę wszystkich zespołów, które już w trakcie rozgrzewki z piłką pokazały swoją siłę i umiejętności. Każdy kolejny mecz to ogromna determinacja, zaangażowanie i walka wszystkich zawodników w duchu sportowej rywalizacji „fair play”.

Po zaciętych meczach i wyrównanej grze I miejsce zajęli uczniowie z klasy 4a na czele z p. Mateuszem Rydzkowskim, przed młodszą reprezentacją uczniów z klasy 2a i 2b, mającą w swojej bramce czołowego reprezentanta szkoły w piłce ręcznej Przemka Greinke. Należy zauważyć, że to jego niezwykłe umiejętności bramkarskie, wielokrotnie ratowały drugoklasistów z opresji. Z kolei trzecie miejsce zajęły dziewczyny z klas ósmych wraz ks. Mateuszem. Nadmienić należy, że spośród wszystkich zawodników i zawodniczek to ks. Mateusz wyróżnił się najbardziej sportowym duchem walki do samego końca.

Po krótkim podsumowaniu i podziękowaniu przybyłym za aktywne uczestnictwo w turnieju, około godziny 11.20, uczestnicy trochę zmęczeni, ale zadowoleni rozeszli się do domów. Uśmiechnięte miny dzieci i rodziców wskazywały, że wszyscy dobrze się bawili.

Jacek Sołtysiński