Z ŻYCIA PIERWSZOKLASISTÓW...

Pasowanie na czytelników biblioteki szkolnej.

Dnia 24 stycznia 2018 r.  odbyło się pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klas I.

Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, obejrzeli przedstawienie, przygotowane przez uczennice klasy VIIa. Młodsi uczniowie dowiedzieli się, jak należy dbać o książki oraz czego nie wolno robić, czytając ją.

Uczniowie klasy I odgadywali także bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki. Następnie pierwszaki obejrzeli film nakręcony przez Patrycję Durajewską z kl. I a „Dlaczego warto czytać?” Film ten zdobył pierwszą nagrodę w naszym szkolnym konkursie. Już jako czytelnicy biblioteki szkolnej dzieci otrzymały książeczki z bajkami, zakładki, a pamiątkowy dyplom będzie im przypominał o tym uroczystym wydarzeniu.

Wreszcie przyszedł czas na zwiedzanie biblioteki szkolnej, zapoznanie się z jej regulaminem i zasadami wypożyczania, księgozbiorem, a przede wszystkim na wypożyczenie książki. Na pewno w tym momencie radość nowych czytelników była największa.

Rozstrzygnięto również konkurs fotograficzny „Pokaż, co czytasz” – I nagrodę zdobyła Sara Lipińska z kl. I c.

Składamy serdeczne podziękowania Iwonie, Marcelinie, Nikoli, Anastazji oraz Kornelii z klasy VIIa za pomoc w przygotowaniu pasowania.