Wielki Maraton Czytelniczy. Gratulacje dla naszych uczniów!

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły brali udział w Wielkim Maratonie Czytelniczym. Jest to konkurs odbywający się pod patronatem Prezydenta Miasta Gdańska i Pomorskiego Kuratora Oświaty. Jego celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.

Na początku każdego miesiąca (od września do marca) uczniowie biorący udział w konkursie dostawali od koordynatora książkę, którą należało przeczytać, następnie pisali test konkursowy, który składał się z 10 pytań zamkniętych i 10 otwartych sprawdzających znajomość i zrozumienie lektury. Wyniki testów przesyłane były do organizatorów. Po weryfikacji protokołów końcowych i wybranych prac, komisja ogłosiła wyniki.

Do tegorocznej edycji WMC „Spotkacie nowych przyjaciół” adresowanej do klas II – III szkoły podstawowej zgłosiło się 204 placówki. Maraton ukończyło 3370 uczniów.

Do XII edycji WMC „ Czytanie rozwija, czytanie wzbogaca” dla uczniów klas IV - VI zgłosiło się 237 placówek. W Maratonie uczestniczyło 2406 uczniów.

Z kolei do X edycji WMC „W lustrze książki” przeznaczonej do klas VII – VIII szkoły podstawowej zgłosiło się 198 placówek. Maraton ukończyło 1370 uczniów.

Miło nam poinformować, że wśród zacnego grona nagrodzonych, znaleźli się nasi uczniowie!

W edycji WMC „Spotkacie nowych przyjaciół” wyróżnienie zdobył Aleksander Sawicki z klasy IIc

W XII edycji WMC „ Czytanie rozwija, czytanie wzbogaca” tytuł finalisty zdobyły: Agata Szmeja z klasy IVb i Sara Lipińska z klasy IVc.

W ostatniej kategorii WMC „W lustrze książki” tytuł Laureata zdobyły: Kornelia Łącka z klasy VIIIa oraz Karolina Aleksiuk oraz Anastazja Jażdżewska z klasy VIIb

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!