Z ŻYCIA PIERWSZOKLASISTÓW...

Serdecznie i  radośnie było podczas świątecznego spotkania Leśników z uczniami klasy Ib. Państwo Kiedrowscy przywieźli dzieciom choinkę, którą wspólnie udekorowaliśmy.

Spotkanie miało charakter edukacyjny. Co roku tuż przed  świętami Bożego Narodzenia powraca pytanie, jaką choinkę wybrać - naturalną czy sztuczną ? Oczywiście, wszystkim odpowiadamy, żywą  z lasu! Pan leśniczy Wiesław krótko opowiedział dzieciom o choince, co to jest  za drzewko, gdzie rośnie, jakim jest symbolem, i jak trzeba o nią dbać, aby jak najdłużej miała  swój leśny zapach. Do lasu można  pójść   nie tylko na spacer, pojeździć rowerem, ale można także  nazbierać różne szyszki i przygotować z nich bardzo ładne, naturalne ozdoby świąteczne. Dzieci obejrzały też krótki film o dziku, który przyszedł do leśniczówki.
      Zakończyliśmy też jesienną zbiórkę żołędzi . Dzieci przekazały zebrane żołędzie na dokarmianie leśnych zwierząt  w czasie zimy.
      Składamy serdeczne podziękowania Państwu Bogumile i Wiesławowi Kiedrowskim za miłe spotkanie.