Szkolny Konkurs Recytatorski

Marta K.
11 i 12 marca najmłodsi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Szkolnym Konkursie Recytatorskim. Dzieci uczęszczające do klasy 0 a i klas pierwszych prezentowały wiersze Juliana Tuwima i Jana Brzechwy, a uczniowie klas drugich i trzecich – Danuty Wawiłow i Ludwika Jerzego Kerna.
Komisje konkursowe miały więc okazję, posłuchać wielu pięknych utworów z kanonu polskiej poezji dla dzieci.
Pierwszego dnia przesłuchań w komisji konkursowej zasiadły panie: Lucyna Laska, Agnieszka Kozłowska i Marta Kordys.
Skład komisji konkursowej drugiego dnia to panie: Lucyna Laska, Agnieszka Kozłowska i Kamila Linda.
Dokonanie wyboru dzieci, które otrzymały nagrodę lub wyróżnienie nie było łatwe. Wszystkie dzieci włożyły dużo wysiłku w przygotowanie swojej prezentacji.
Ostateczne wyniki Szkolnego Konkursu Recytatorskiego są następujące:
Klasy 0-1:
I miejsce: Arkadiusz Pruski (kl. 0 a), Maja Rokita (kl. 1 a) i Igor Łydziński (kl. 1 b)
II miejsce: Hanna Giersz (kl. 1 b)
III miejsce: Mikołaj Węsierski (kl. 1 a)
Wyróżnienia: Wiktoria Moga (kl. 0 a), Zuzanna Kowalewska (kl. 0 a)
Klasy 2-3:
I miejsce: Maja Wajdzik (kl. 2 c), Aleksander Sawicki (kl. 2 c)
II miejsce: Łukasz Czarnowski (kl. 2 b)
III miejsce: Magdalena Klaszyńska (kl. 3 a)
Wyróżnienia: Liliana Węsierska (kl. 2 a), Julia Weltrowska (kl. 3 b)
Wymienione wyżej dzieci otrzymały nagrody książkowe, a wszyscy uczestnicy konkursu pamiątkowy dyplom i malutki słodki upominek.
Wszystkie dzieci włożyły dużo wysiłku w przygotowanie swoich prezentacji. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że udział w takim konkursie nie jest łatwym zadaniem. Dziecko w wieku przedszkolnym lub wczesnoszkolnym, które decyduje się spróbować swoich sił w konkursie recytatorskim niewątpliwie jest bardzo odważne! Serdecznie więc dziękujemy zarówno dzieciom, jak i ich rodzicom, którzy pomogli swoim pociechom przygotować się do udziału w tym wydarzeniu.
-Organizatorzy: Marta Kordys, Lucyna Laska-