Sukcesy w regionalnym konkursie przyrodniczym!

Niezmiernie miło mi poinformować, że 15 marca, czworo uczniów naszej szkoły odebrało nagrody w regionalnym konkursie „Klimat-las-różnorodność biologiczna”. W swoich kategoriach wiekowych wysokie miejsca uzyskali: Julia Gromowska z klasy 6b - I miejsce, Julia Zatorska z klasy 5b i Kacper Izdepski z klasy 4b– ex aequo II miejsce, Olga Galińska z klasy 6b – wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy wiedzy i talentu.

Konkurs cieszył się dużą popularnością i dość dużym zasięgiem. Miał na celu:
- rozbudzanie zainteresowań dotyczących zmian klimatycznych, dostrzeganie symptomów zmian w przyrodzie takich jak np. huragany, susze, skutki zakłócenia obiegu wody w przyrodzie, ich wpływu na naturę i różnorodność biologiczną, sposobów adaptacji przyrody i potencjalnych zagrożeń wynikających ze zmieniających się warunków klimatycznych
- podniesienie świadomości i wzbogacenie wiedzy o obecności w ekosystemach obcych gatunków oraz zagrożeniu wynikającym z tytułu obecności w przyrodzie gatunków inwazyjnych,
- rozwijanie wyobraźni i zdolności manualnych uczestników,
- kształtowanie postaw proekologicznych i odpowiedzialności za stan środowiska.

Podziękowania kierujemy do Pani Ewy Izdepskiej za zrobienie zdjęć z uroczystego wręczenia nagród w Nadleśnictwie Woziwoda.

M. Narloch