Wizyta uczniów kl. 2c w Centrum Reaktywacja Czersk

Agnieszka

Z okazji walentynek uczniowie kl. 2 c wybrali się do Centrum Reaktywacja w Czersku, aby zaprezentować uczęszczającym tam pensjonariuszom wiersze oraz piosenki o tematyce miłosnej. Dzieci zaprezentowały poezję Teresy Szemraj. Poezja ta to swojego rodzaju list płynący prosto z serca. Zawiera osobiste przemyślenia, refleksje i zadumania autorki, która w  prosty, a jednocześnie poetycki sposób wyraża emocje, opowiada o zachwycie światem ale również wyraża zaniepokojenie niesprawiedliwością, jaką dostrzega wokół siebie.

Podopieczni Centrum z zaciekawieniem i zadumaniem wysłuchali wierszy oraz wzruszających piosenek pt. „Narysuję dziś serduszko” oraz „Narysuj serce czerwone” w wykonaniu naszych uczniów. Na zakończenie dzieci wręczyły walentynkowe upominki i otrzymały słodkie podziękowanie. Mimo dreszczyku emocji przed występem, spotkanie przebiegło w miłej, pełnej ciepła atmosferze. Na pewno pozostanie długo w naszej pamięci!