Matematyka w bibliotece?

Agnieszka

14 marca 2019r.  2a wybrała się całą klasą w odwiedziny do szkolnej biblioteki. Celem tych odwiedzin było przeprowadzenie krótkiego wywiadu z nauczycielami biblioteki oraz uczczenie Dnia Matematyki, który przypadł w tym roku 12 marca.

         Po powitaniu się, uczniowie zostali zapoznani z pracą i rolą biblioteki w szkole. Pani Agnieszka zapoznała młodych czytelników z porządkiem rozmieszczenia książek w bibliotece, z różnymi działami. Pokazała, w jaki sposób książki są obecnie katalogowane. Drugoklasiści dowiedzieli się też, jak prowadzi się rejestr wypożyczeń, dzięki któremu książki nie mają prawa się zagubić i zawsze wiadomo, kto aktualnie z danej pozycji korzysta. W czasie spotkania jedna z uczennic odczytywała pytania wcześniej przygotowane na lekcji. Pani Agnieszka przypominała więc, na jak długo można wypożyczyć książki i ile jednocześnie książek można wypożyczyć do domu. Powiedziała też, z jakich pozycji korzystamy tylko na miejscu, w czytelni.  Uczniowie dowiedzieli się też, co robić w przypadku, gdy wypożyczona książka się zgubi lub zniszczy. Po zakończonym wywiadzie, dzieci zostały zapytane, czy w bibliotece jest miejsce i na matematykę i czy w ogóle lubią matematykę. Odpowiedzi były różne, ale drugoklasiści wiedzą już, że matematyka to ważny przedmiot w szkole. W bibliotece dowiedziały się, że 12 marca był obchodzony Światowy Dzień Matematyki. I żeby udowodnić, że matematyka wcale nie musi być trudna, dzieci otrzymały do rozwiązania łamigłówki i szyfry matematyczne. Rozwiązania dotyczyły różnych terminów związanych z biblioteką. Większość dzieci doskonale poradziła sobie z przygotowanymi zadaniami i przyznała rację, że matematyka może być przyjemna i dawać radość.

         Na zakończenie spotkania dzieci wręczyły w podziękowaniu drobny upominek, a chętni od razu mogli wypożyczyć sobie kolejną książkę do czytania.

H. W.

Odsłony: 189

Internetowy System Ostrzegania Powiatu Chojnickiego