Zadbaj o prawidłową postawę przy komputerze i zwiększ efekty swojej pracy.

Iwona

Prawidłowa postawa wywołuje pozytywne emocje, które łączą się bezpośrednio z przyswajaniem materiału, zwiększając tym samym efektywność nauki i pracy. Poza tym, ciało wpływa bezpośrednio na kształtowanie pozytywnego lub negatywnego stosunku wobec tego, czym aktualnie się zajmujemy.  

Prawidłowa postawa przy komputerze:

Mając tendencję do „pochylania się” nad pracą, często się garbimy, więc warto zadbać, by mieć zawsze podparte wyprostowane plecy. Przy tym nie powinniśmy zbytnio zginać karku, by widzieć wszystko, co się dzieje na monitorze. Nieprawidłowa postawa w tym przypadku może doprowadzić do zmian zwyrodnieniowych, które z kolei mogą być przyczyną bólów głowy i zaburzeń widzenia.

Kolejnym ważnym punktem prawidłowej postawy przy komputerze jest kwestia czy nasze ręce są odpowiednio podparte. Klawiatura powinna leżeć bezpośrednio przed nami, a my powinniśmy mieć bezpośredni wgląd na nią przy spojrzeniu w dół. Oczywiście, klawiatura nie może być również zbyt wysoko, ponieważ wtedy nadwyrężałoby to nasze ręce przy próbach długotrwałej pracy w takiej pozycji.

Następnym elementem, na który trzeba zwrócić uwagę biorąc pod uwagę prawidłową postawę w pracy przy komputerze jest ułożenie nóg. Cierpnące nogi nie są zbyt przyjemnym doświadczeniem, a profilaktyczne ułożenie nóg pod kątem prostym pozwala uniknąć wszelkich nieprzyjemnych wrażeń. Idealną sytuacją jest posiadanie podstawki na stopy, dzięki czemu nasza wygoda i komfort pracy jeszcze wzrasta.

 

Odsłony: 114

Internetowy System Ostrzegania Powiatu Chojnickiego