Jeszcze nie tak dawno świętowaliśmy z naszym Patronem - Janem Pawłem II !

Administrator

W piątek, 16 października, nasza szkoła obchodziła swoje święto. Tegoroczny Dzień Patrona – Jana Pawła II wyglądał  inaczej niż zwykle. O godzinie 8.00 uczniowie wzięli udział w uroczystej Mszy św. Zajęcia w szkole rozpoczęły się punktualnie o godz. 9.00. Ze względu na sytuację epidemiczną nie odbył się w tym roku turniej o papieskie kremówki oraz uroczysty apel. Mimo to, wychowawcy wszystkich klas przygotowali dla swoich podopiecznych mnóstwo atrakcji. Uczniowie z klas 4-8 rysowali, malowali i wyklejali plakaty o tematyce profilaktycznej pod hasłem „Wybieram witaminy zamiast używek i nikotyny". Uczniowie klas I – III oraz „zerówki”  wzięli udział w warsztatach artystycznych. Dzieci pod okiem wychowawców wyrabiały piękne ozdoby z gliny, ozdabiały naczynia  techniką decoupage, przygotowywały piękne laurki i pachnące mydełka. Efekty pracy uczniów  – okazały się wspaniałym prezentem dla rodziców.

Z funduszy Stowarzyszenia "Barka” zakupiono produkty, z których uczniowie przygotowywali zdrowy lunch dla siebie. Podczas posiłku nauczyciele wychowania fizycznego odwiedzali klasy starsze z prelekcją na temat zdrowego odżywiania i stylu życia.  W następnym punkcie obchodów, uczniowie wszystkich klas,  wzięli udział w konkursie wiedzy o Patronie. Na koniec uczniowie obejrzeli  film o Janie Pawle II.

Społeczność szkolna dziękuje Aktywnej Dwójce – Stowarzyszeniu „Barka” oraz Radzie Rodziców za możliwość zorganizowania Święta Szkoły, niecodziennych warsztatów, zakupu nagród oraz uraczenia wszystkich słodyczami i zdrowym posiłkiem.

Uczniowie „Dwójki”,  dzięki zaangażowaniu wychowawców i nauczycieli, spędzili pełen wrażeń i emocji dzień, z którego wynieśli wiele pozytywnych doświadczeń i poszerzyli swoją wiedzę o patronie szkoły oraz zdrowym stylu życia.

Odsłony: 118

Internetowy System Ostrzegania Powiatu Chojnickiego