„Z podwórka na stadion” o Puchar Tymbarku

Administrator

Dnia 10 kwietnia 2019r. uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy wzięli udział w Finale Wojewódzkim turnieju „Z podwórka na stadion” o Puchar Tymbarku. Była to już XIX Edycja Pucharu i w tym roku odbyła się w Gdańsku. Zmagania sportowe drużyn odbywały się pod patronatem PZPN- u w Gdańskim Ośrodku Sportu w miejscu, gdzie kiedyś rozgrywała swoje spotkania drużyna Lechii Gdańsk. Finały wojewódzkie były poprzedzone jesiennymi rozgrywkami powiatowymi w Brusach, w których nasza drużyna zajęła I miejsce w kategorii chłopców U-12.

Turniej rozpoczął się o godzinie 9.00 na głównej płycie boiska przedstawieniem drużyn, organizatorów i gości. Omówiono plan przeprowadzenia zawodów. Rozgrzewkę przed zawodami przeprowadził Miś Kubuś, będący oficjalną maskotką zawodów.

Nasi zawodnicy rozegrali mecze na wysokim poziomie piłkarskim z drużynami z Ustki, Pelplina i Sztumu. Tym razem nie udało się chłopcom przebrnąć przez eliminacje do WIELKIEGO FINAŁU, który odbędzie się niebawem na Stadionie Narodowym w Warszawie.

W czasie zawodów uczestnicy mogli skorzystać z wielu atrakcji, zjeść zdrowy posiłek oraz poznać znane osobistości pomorskiej piłki. Każde dziecko otrzymało po zakończeniu zawodów upominki ufundowane przez firmę Tymbark.

Choć zawody dla drużyny z Czerska nie zakończyły się awansem do kolejnego etapu rozgrywek, ale na pewno dały wielką satysfakcję z udziału w tak prestiżowych zawodach oraz bodziec do efektywniejszej pracy nad doskonaleniem swoich umiejętności piłkarskich.

Opiekę nad chłopcami podczas turnieju sprawowali p. Andrzej Chlebosz i Jacek Sołtysiński.

 

j.s

Odsłony: 639

Internetowy System Ostrzegania Powiatu Chojnickiego