Dzień Dziecka w "Dwójce"

Judyta

W środę 1 czerwca, w Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Czersku obchodziliśmy Dzień Dziecka. Ten wyjątkowy dzień rozpoczął się od ciepłych słów, które przekazał dyrektor Maciej Jakubowski, składając wszystkim uczniom najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta. Dzień ten był również okazją, by wręczyć nagrody tym, którzy podjęli się trudu udziału w różnych konkursach organizowanych w naszej szkole.

Tego dnia przygotowano dla naszych milusińskich mnóstwo atrakcji. Najmłodsi uczniowie, czyli klasy I- III i oddziały zerowe, mieli możliwość wyżycia się podczas turnieju sportowego w hali, a następnie wzięli udział niecodziennych zajęciach artystycznych z wychowawcą. W tym samym czasie, uczniowie klas IV – VIII uczestniczyli w grze terenowej „W parku bezpiecznie i zdrowo – na sportowo!”, której celem było zdobycie skarbu. Klasy musiały odnaleźć 6 punktów kontrolnych, które zostały przygotowane na terenie Parku Borowiackiego i rozwiązać zadanie teoretyczne lub sprawnościowe. Uczniowie między innymi musieli wykazać się znajomością zdrowego stylu życia, rozwiązywali krzyżówki, quizy, układali tangramy oraz uczestniczyli w grach zręcznościowych. Wszystkie klasy wykazały się zręcznością i zaliczając kolejne punkty gry terenowej udowodniły, że zasłużyły na nagrodę. Dla każdej klasy przygotowano skarb ze słodkościami ufundowany przez Radę Rodziców. Później nadszedł czas na wspólny taniec. Cała społeczność szkolna pod okiem pana Roberta Belki uczyła się tańca JERUSALEMA. W tym samym czasie na boisko szkolne na sygnałach wjechał radiowóz czerskiej policji. Uczniowie mogli wziąć udział w prezentacji sprzętu i samochodu policyjnego oraz pobieraniu odcisków palców.

Dodatkową atrakcją tego dnia były kiełbaski z grilla przygotowane przez pana Zdzisia i ufundowane przez Aktywną Dwójkę Stowarzyszenie „Barka” oraz smaczne ciasto przygotowane przez panie kucharki.

Dziękujemy serdecznie Pani Jadwidze Główczak, Przewodniczącej Osiedla „Centrum”, za ufundowanie nagród sportowych dla najmłodszych dzieci, Radzie Rodziców za ufundowanie słodkości oraz Aktywnej Dwójce – Stowarzyszeniu „Barka”, za smaczne kiełbaski. Serdeczne podziękowanie kierujemy również do pana Roberta Belki, za wspaniały instruktaż tańca, pana Marka Jasnocha i pana Krystiana Krzyżkowskiego za pokaz sprzętu policyjnego oraz pani Moniki Chyrek i pani Agnieszki Czapiewskiej z CUS-u za słodycze dla dzieci. Wszystkim uczniom naszej szkoły życzymy, by każdy dzień był dla nich Dniem Dziecka.

Mat. SP2 Czersk

 

 

 

Odsłony: 152

Internetowy System Ostrzegania Powiatu Chojnickiego