Spotkanie z rybakiem

Marta K.

W poniedziałek, 9 września, uczniowie klas drugich i trzecich wzięli udział w bardzo ciekawym spotkaniu z panem Zbigniewem Pyrą – rybakiem, który przyjechał do nas z Jantaru. Dzieci mogły zobaczyć strój, w jakim pan Zbigniew pracuje, a także dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o wykonywanym przez niego zawodzie. Nasz gość przywiózł ze sobą liczne zdjęcia, sieci rybackie, a także… ryby! Uczniowie mogli zobaczyć z bliska między innymi dorsza, płastugę i śledzia. Dzieci wysłuchały ciekawych informacji o biologii ryb, o bałtyckich ssakach, o poławianiu bursztynu i Mistrzostwach Świata w tej dyscyplinie, które odbywają się w Jantarze. Pod koniec spotkania dzieci usłyszały też kilka słów o legendarnym Neptunie, a następnie chętne osoby mogły dotknąć przywiezionych przez pana Zbigniewa ryb.

Serdecznie dziękujemy naszemu gościowi za fascynujące zajęcia. Zdobyta podczas nich wiedza na pewno na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów.

Odsłony: 556

Internetowy System Ostrzegania Powiatu Chojnickiego