UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

Agnieszka

Dnia 02.09.2019 w Szkole Podstawowej nr 2 w Czersku o godzinie 9.00 zainaugurowano nowy rok szkolny 2019/2020. 

          Ten rok szkolny jest szczególny, ponieważ w wyniku reformy edukacji wygasło gimnazjum jak również dlatego, że społeczność szkolną pożegnała Pani Dyrektor Ewa Wrycza, przekazując symboliczny klucz do szkoły Panu Dyrektorowi Maciejowi Jakubowskiemu.

          Przedstawiciele Rady Rodziców wprowadzili ufundowany przez nich nowy sztandar szkoły. Sztandar gimnazjum znajdzie się w Izbie Pamięci. 

          Dyrektor powitał uczniów, nauczycieli, pracowników i rodziców, a następnie przypomniał o osiemdziesiątej rocznicy wybuchu drugiej wojny światowej. Nakreślił uczniom sytuację Polski w pierwszych dniach wojny. Ofiary faszyzmu uczczono minutą ciszy. 

          Wicedyrektor Pan Andrzej Kiedrowski  przedstawił wychowawców klas i nauczycieli specjalistów oraz zaprezentował plan pracy szkoły. 

         W ostatnim punkcie uroczystości prowadząca - wicedyrektor Pani Justyna Prolejko - oddała głos młodzieży, która w krótkim programie artystycznym definitywnie pożegnała wakacje... 

 

 

Odsłony: 965

Internetowy System Ostrzegania Powiatu Chojnickiego