Wizyta przedszkolaków

Marta K.

Na krótko przed zakończeniem roku szkolnego klasę 1 c odwiedzili specjalni goście – dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 1 im. Kubusia Puchatka. Przedszkolaki przyszły do nas, aby zobaczyć szkołę. We wrześniu przecież niektórzy z nich zostaną uczniami SP 2.
Podczas tej wizyty wszystkie dzieci uczestniczyły w lekcji na temat bezpieczeństwa w czasie wakacji. Zarówno pierwszoklasiści, jak i przedszkolaki, mogli wykazać się swoimi umiejętnościami matematycznymi oraz przypomnieć sobie, jakie są najważniejsze zasady bezpiecznego wypoczynku latem. Dzieci wiedzą więc, gdzie można się bezpiecznie kąpać, jak należy chronić się przed słońcem, wiedzą też, że muszą być ostrożne w kontaktach z obcymi osobami, koniecznie powinny nosić kask podczas jazdy rowerem oraz, że obce zwierzęta i nieznane rośliny mogą być niebezpieczne. Oby ta wiedza znalazła zastosowanie w praktyce, tak by wakacje wszystkich dzieci były bezpieczne i radosne.

Odsłony: 585

Internetowy System Ostrzegania Powiatu Chojnickiego