I c w Bibliotece Publicznej

Agnieszka

We wtorek 28 maja uczniowie klasy 1 c odwiedzili Bibliotekę Publiczną, która mieści się przy ulicy Dworcowej w Czersku. Dla większości dzieci była to pierwsza wizyta w tym miejscu.

Panie bibliotekarki przygotowały bardzo ciekawe zajęcia dla naszych uczniów. „Pierwszaki” zwiedziły bibliotekę, poznały funkcję poszczególnych pomieszczeń, dowiedziały się, co należy zrobić, aby zostać czytelnikiem, poznały zasady wypożyczania książek, zobaczyły, jak wyglądają karty czytelnicze i biblioteczny katalog. Podczas tego miłego spotkania dzieci także rozwiązywały zagadki, wysłuchały piękną bajkę, dowiedziały się, jak należy dbać o książki, a na koniec otrzymały prezenty – piękne, kolorowe zakładki. W ramach podziękowania uczniowie nagrodzili panie bibliotekarki brawami oraz wręczyli symboliczną laurkę.

Wizyta w bibliotece miała na celu rozwijanie zainteresowań czytelniczych i była ściśle związana z aktualną tematyką zajęć.

 

Odsłony: 549

Internetowy System Ostrzegania Powiatu Chojnickiego