Szkolna Liga Ortofraficzna

Agnieszka

13 marca odbył się III etap Szkolnej Ligi Ortograficznej dla uczniów klas IV – VI SP, w którym wzięło 18 uczniów.

Do kolejnego etapu zakwalifikowało się  14 uczestników:

Imię i nazwisko

klasa

Liczba punktów III etap

Aleksandra Czechowska

IVc

42

Gabriel Drelak

IVb

45

Nikola Sabatowska

IVe

21

Kalina Riedel

IVd

53

 

 

 

Anastazja Jażdżewska

Vb

47

Maja Wojciechowska

Va

55

Marcelina Czapiewska

Va

57

Dawid Kiedrowski

Va

61

Karolina Aleksiuk

Vb

61

Aleksandra Kroplewska

Va

54

 

 

 

Kornelia Łącka

VIa

56

Agata Dołęcka

VIa

61

Marta Cisewska

VIa

64

Paulina Cherek

VIa

72

 

 

 

 

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, a zwycięzcom gratulujemy i zachęcamy do studiowania słownika ortograficznego przed kolejnym etapem.

Organizatorzy: W. Baszanowska , J. Zielińska

Rodzinna wycieczka

            Minęła ósma rano. Słońce znajdowało się już wysoko nad horyzontem. Woda w jeziorze Śniardwy z godziny na godzinę coraz bardziej się nagrzewała. Była to wymarzona pogoda na wspólną wycieczkę. Dlatego pewien dentysta już o trzeciej po południu zakończył leczenie swoich pacjentów, żeby wybrać się z rodziną na piknik. Wrócił do domu i założył sportową odzież. Jego żona przygotowała niespodziankę. Zapakowała prowiant do kosza, w którym się znalazły: dżem jeżynowy, sok porzeczkowy, dwie konserwy mięsne, kompot z gruszek, napój brzoskwiniowy, pęczek rzodkiewek, bochenek żytniego chleba, trzy pszenne bułki, masło i wiele smakołyków. Na wycieczkę pojechały także dzieci i ulubieniec wszystkich – pudel miniaturka o wdzięcznym imieniu Puszek. Gdy wszyscy zgłodnieli, mama przygotowała pyszne kanapki. Potem długo hasali po łące i pływali łódką. Odpoczywali na łonie natury, słuchając śpiewu ptaków i pohukiwań gżegżółki. Razem spędzili niezapomniane popołudnie

 

 

Odsłony: 570

Internetowy System Ostrzegania Powiatu Chojnickiego