Czwartkowe spotkania z przyrodą

W czwartek, 26 października 2017 roku o 18.00 odbyło się kolejne spotkanie w cyklu „Czwartkowe spotkania z przyrodą”.  Tym razem temat spotkania brzmiał: ,,Tucholski Park Krajobrazowy – Przyroda, Krajobraz, Kultura’’.

W spotkaniu wzięło udział 46 uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Czersku. Towarzyszyło im troje opiekunów – pani Teresa Łęgowska, pani Agnieszka Kozłowska i pani Maria Narloch. Spotkanie odbyło się w siedzibie Parku Narodowego „Bory Tucholskie” w Charzykowach (ul. Długa 33).

Pani Dorota Borzyszkowska przybliżyła uczniom szkoły fascynującą florę i faunę parku. Zadbała o ciekawą formę prezentacji, organizując konkursy dla gości. Młodzież miała szanse wygrać wiele upominków z Tucholskiego Parku Krajobrazowego. Pan Rafał Borzyszkowski zabrał nas w duchową podróż, przybliżając ideę tzw. ,,Genius loci’’ – ducha miejsca.  Znalazło się więc coś zarówno dla pasjonatów przyrody, jak i dla poszukiwaczy duchowych przeżyć.

W ramach promocji uczniowie otrzymali  mapy Borów Tucholskich, przewodniki po świecie grzybów i roślin .

Przed spotkaniem uczniowie odwiedzili ogród przy siedzibie Parku Narodowego Bory Tucholskie, a po nim opiekunowie zdecydowali się zabrać podopiecznych do sieci McDonald.

Wiedza o regionie bez wątpienia jest czymś o co powinniśmy dbać, bo przyda się przez całe życie.