Podsumowanie Wielkiego Maratonu Czytelniczego 2023/2024

Agnieszka

WYNIKI KOLEJNEJ EDYCJI WIELKIEGO MARATONU CZYTELNICZEGO

Kolejny raz uczniowie naszej szkoły brali udział w Wielkim Maratonie Czytelniczym. Jest to ogólnopolski konkurs odbywający się pod patronatem Prezydenta Miasta Gdańska i Pomorskiego Kuratora Oświaty. Jego celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. W tym roku szkolnym uczestniczyło łącznie 8364 uczniów z 11 województw.

Z naszej szkoły w grupie dla klas I - III "Spotkacie nowych przyjaciół" udział wzięło  6-ścioro uczniów, w grupie dla klas IV - VI "Czytanie rozwija, czytanie wzbogaca" – 18-ścioro, a w kategorii „Lustro książki” jedna uczennica.

Na początku każdego miesiąca (od września do marca) uczniowie biorący udział w konkursie dostawali od koordynatora książkę, którą należało przeczytać, następnie pisali test konkursowy. Test składał się z 20 pytań sprawdzających znajomość i zrozumienie treści lektury. Wyniki testów po każdym etapie przesyłane były do organizatorów, po weryfikacji protokołów końcowych i wybranych prac, komisja ogłosiła wyniki.

Miło nam poinformować, że wśród zacnego grona nagrodzonych, znaleźli się nasi uczniowie!

W kategorii "Czytanie rozwija, czytanie wzbogaca" LAUREATAMI zostali: MAJA WILCZEWSKA z kl. 4b, SAMBOR CZAPIEWSKI z kl. 6b oraz LUBOMIR CZAPIEWSKI z kl. 4b., a FINALISTĄ ALEKSANDER SAWICKI z kl. 5c.

 

W kategorii "Spotkacie nowych przyjaciół" wyróżnienie otrzymał KAROL SAWICKI, uczeń kl. 3b.

 

W kategorii „W lustrze książki” wyróżnienie otrzymała LILIANA SAWICKA z kl. 7b.

 

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok!

 

 

Odsłony: 205

Internetowy System Ostrzegania Powiatu Chojnickiego