„Skrzydlata biel i czerń”

Marta K.

17 kwietnia w Tucholi odbyła się XXVIII edycja konkursu „Przyroda wokół nas”, którego organizatorem był Tucholski Park Krajobrazowy i Nadleśnictwo Tuchola. Do konkursu zgłosiło się 15 szkół podstawowych, 17 klas w kategorii I-IV, a w kategorii V-VIII – 43 klasy. Naszą szkołę reprezentowały trzy zespoły. Zadanie konkursowe polegało na rozwiązaniu testu wiedzy. Dodatkowo grupy wykonały komiks pt. „Czarno na białym, czyli jak człowiek szkodzi bocianom?”. Do finału zakwalifikowały się dwa nasze zespoły – klasa IIc i koło przyrodnicze kl.V. 💪
W miniony czwartek w Terenowym Ośrodku Edukacji i Promocji Rezerwatu Biosfery „Bory Tucholskie” w Pile k/Gostycyna odbył się finał konkursu. Reprezentanci naszej szkoły wykazali się wiedzą dotyczącą bociana białego i czarnego, znajomością walorów przyrodniczych i turystycznych Tucholskiego Parku Krajobrazowego i Nadleśnictwa Tuchola oraz wiedzą ogólnoprzyrodniczą 🌳🍄🪺. Nasi uczniowie z wszystkimi zadaniami poradzili sobie bardzo dobrze i zajęli III miejsce w obu kategoriach wiekowych. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów! 👏

MPR

Odsłony: 180

Internetowy System Ostrzegania Powiatu Chojnickiego