Obóz językowy EUROWEEK

Judyta

W dniach 13-17 maja, pięćdziesięcioosobowa grupa uczniów naszej szkoły po raz ósmy uczestniczyła w obozie językowym EUROWEEK. Miejscem obozu była miejscowość Długopole Zdrój – małe, klimatyczne uzdrowisko. Bezpośrednie otoczenie lasów, czyste powietrze, potoki górskie, brak masowego ruchu turystycznego pozwoliło nam na prawdziwy relaks, wypoczynek i regenerację sił.

Głównym założeniem  wyjazdu jest doskonalenie komunikacji w języku angielskim, dlatego wszystkie zajęcia na EuroWeeku prowadzone są właśnie w tym języku  przez wolontariuszy z całego świata. Może trudno w to uwierzyć, ale pięć dni spędzonych w Kotlinie Kłodzkiej wystarczyło nam do stworzenia niesamowitej więzi z tymi inspirującymi ludźmi. Pomimo różnic kulturowych jakie nas dzielą, zaledwie w kilka dni staliśmy się grupą dobrych znajomych.

Jedną z najważniejszych części obozu była zabawa. Zapomnieliśmy o nudnym siedzeniu w ławce. Zajęcia prowadzone były w formie interaktywnych warsztatów, gier, zabaw i praktycznych ćwiczeń.  Każdy uczestnik szkolenia miał możliwość prowadzenia konwersacji w języku angielskim oraz poznania historii, tradycji i kultury (w tym muzyki i tańców narodowych) z krajów wolontariuszy.

Podczas naszego pobytu odwiedziliśmy Międzygórze – Perłę Sudetów, słynące z drewnianej zabytkowej zabudowy. Odbyliśmy spacer nad Wodospad Wilczki oraz na zaporę wodną, która wielokrotnie uratowała tereny zagrożone powodzią. Dodatkowo, udaliśmy się do Sanktuarium „Marii Śnieżnej”. Znajduje się ono w malowniczym zakątku Polski, w Sudetach pod samym szczytem góry Iglicznej, skąd roztacza się wspaniały widok na Masyw Śnieżnika i Kotlinę Kłodzką. Nasz Patron, Święty Jan Paweł II, podczas drugiej pielgrzymki do Ojczyzny, w dniu 21 czerwca 1983 r., dokonał we Wrocławiu koronacji cudownej figury Matki Bożej z tegoż Sanktuarium.

Spędziliśmy razem bardzo udany i naprawdę owocny czas!

Opiekunkami tegorocznej grupy były panie: Beata Gąsiorowska, Małgorzata Kosobucka, Monika Landowska – Szpręga i Judyta Sikorska.

Odsłony: 419

Internetowy System Ostrzegania Powiatu Chojnickiego