LOTERIA W BIBLIOTECE

Agnieszka

Dzień Bibliotekarza i Bibliotek obchodzimy 8 maja już od 1985r. Święto, to zostało zainicjonowane przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich i tradycyjnie rozpoczyna Tydzień Bibliotek. Z tej okazji zorganizowałyśmy w bibliotece loterię. Każdy, kto odwiedził w tym czasie „naszą skarbnicę wiedzy” mógł wylosować los, na którym znajdowała się złota sentencja nt. książek. Los oznaczał jedną z 16 kategorii, w której były dostępne ciekawe propozycje czytelnicze.  

Można było wylosować m.in. książkę:

- na podstawie której powstał film,

- z której dowiesz się czegoś ciekawego o świecie,

- o swoich rówieśnikach,

- na temat swoich zainteresowań,

- polskiego lub zagranicznego autora,

- z gatunku fantastyki,

- detektywistyczną lub z ciekawą zagadką.

Akcja miała na celu zaproponowanie uczniom atrakcyjnych książek, po które sami być może by nie sięgnęli. Zabawa cieszyła się dosyć dużym zainteresowaniem, ponieważ w przeciągu kilku dni wzięło w niej udział 73 uczniów.

Z czytelniczymi pozdrowieniami!

Bibliotekarki :) 

 

 

 

Odsłony: 230

Internetowy System Ostrzegania Powiatu Chojnickiego