Mikołaj Jutrzenka - wyjątkowy absolwent!

Judyta
Wyjątkowy gość zawitał w murach naszej szkoły - Mikołaj Jutrzenka, absolwent czerskiej Dwójki!
 
Od września 2023 roku uczeń LIX Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego im. Janusza Kusocińskiego w Warszawie. Szkoła ta była marzeniem Mikołaja od długiego czasu, musiał przejść przez etap rekrutacyjny i pokonać w tym wyścigu innych kandydatów, bowiem do klasy o profilu "sztuki walki", w kategorii: pięściarstwo, przyjęto tylko 4 uczniów, w tym właśnie Mikołaja. Zatem, od 1 września ubiegłego roku, to warszawskie Bielany są Mikołaja domem.
 
Tam też poznał najlepszych trenerów, bo m.in. pod okiem Konrada Kaczmarkiewicza czy legendy polskiego boksu, samego Zbigniewa Raubo, doskonali swe umiejętności. W czasie pozaszkolnym dodatkowo, zasila klub bokserski Łukasza Landowskiego. Niemniej, nie należy zapominać, że ojcem sukcesu Mikołaja jest Marcin Gruchała z KS Gruchała Boxing Team Chojnice. To tam, mając niespełna 6 lat, trafił Mikołaj. Przez niemal 10 lat odniósł wiele sukcesów, wielokrotnie był Mistrzem Wybrzeża, swego czasu zdobył tytuł Mistrza Warmii i Mazur. Jest laureatem Pucharu Polski, uczestnikiem Mistrzostw Polski, gdzie w latach ubiegłych zabrakło minimalnie szczęścia, by móc cieszyć się krążkiem. Stawał wówczas tuż za podium, bowiem w walkach o wejście do strefy medalowej walczył z przyszłymi złotymi medalistami Mistrzostw Polski, czy nawet uczestnikami Mistrzostw Europy.
 
Choć Mikołaj jest mieszkańcem i uczniem Warszawy, mając na uwadze zakorzeniony lokalny patriotyzm, postanowił reprezentować Pomorze, gdzie szczęśliwie zdobył upragniony krążek. "Apetyt rośnie w miarę jedzenia" - mówi Mikołaj. "Pojechałem tam po złoto, jednak ostatecznie jestem dumny z tego, co zdobyłem" .
 
Nasz absolwent zdobył brązowy medal na XXX Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży U-16 w wadze do 66kg. "Jesteśmy bardzo dumni z syna" - mówi mama Mikołaja. "Droga do tego sukcesu była naprawdę długa. Już w samych eliminacjach do Mistrzostw, pokonał byłego złotego medalistę MP, zapewniając sobie tym samym gwarantowany udział w Olimpiadzie oraz zdobywając tytuł Mistrza Wybrzeża".
 
Mikołaj odwiedził naszą szkołę na zaproszenie samego dyrektora, Macieja Jakubowskiego, który rok temu wypowiedział do Mikołaja słowa: "Życzę Tobie tego upragnionego medalu Mistrzostw Polski", co się właśnie spełniło.
 
Odsłony: 481

Internetowy System Ostrzegania Powiatu Chojnickiego