XXI Wojewódzki Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej

Judyta

Dopiero co niedawno śpiewaliśmy wspólnie podczas jubileuszowego koncertu piosenkę „Połączyła nas muzyka”, a tu „hop” i za nami już kolejny, XXI Wojewódzki Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Śpiewaj razem z nami”, którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Czersku, a współorganizatorami: Gminne Centrum Kultury oraz Gmina Czersk. Patronat Medialny tradycyjnie objęła Wizja Lokalna Czersk.

XXI WPPDiM zainaugurowali: wiceburmistrz Czerska pani Bogumiła Ropińska, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury pani Małgorzata Skwarek, sekretarz Nadleśnictwa Rytel pani Dorota Ropińska, kierownik Domu Kultury pani Dorota Behrendt oraz dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Czersku pan Maciej Jakubowski.

W związku z przebudową Ośrodka Kultury w Czersku uczestnicy tegorocznego przeglądu, śpiewali na deskach sceny pięknie odnowionego Domu Kultury w Rytlu. Zmagania konkursowe odbyły się w czterech kategoriach wiekowych: klasy I-III, IV-VI, VII – VIII szkół podstawowych oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych. W tegorocznym WPPDiM zaprezentowali się soliści, jak również zespoły z takich miejscowości jak: Czersk, Człuchów, Słupsk, Kościerzyna, Pelplin, Chojnice, Rytel, Tczew, Starogard Gdański, Godziszewo, Tuchola, Raciąż, Śliwiny, Lipnica, Pszczółki, Subkowy.

W jury XXI edycji WPPDiM zasiadali: przewodnicząca pani Barbara Warczak,  pani Gabriela Kulczyk, pani Jolanta Twardokus, pani Dorota Thiede, pani Katarzyna Paul oraz pan Włodzimierz Ossowski. Przez dwa dni jury ciężko pracowało i miało „niemały  orzech do zgryzienia”, gdyż wysłuchało piosenek w wykonaniu 79 solistów i 13 zespołów. Dodatkowo jury oceniło 23 piosenek w dodatkowej kategorii - Piosenka turystyczna. W ostatni weekend Dom Kultury w Rytlu gościł około 200 uczestników.  

Nad stroną organizacyjną WPPDiM czuwał wolontariat ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Czersku, z Zespołu Szkół w Rytlu oraz niezawodny nieco bardziej doświadczony wolontariat – WPPDiM TEAM oraz pracownicy Gminnego Centrum Kultury.

Tegoroczny konkurs poprowadziły, debiutujące w konferansjerce, uczennice czerskiej Dwójki: Maja Leszczyńska, Zosia Rekowska z klasy VIII b oraz Julia Porębska i Maja Wajdzik z klasy IV b.  Rolę fotografów pełnili: Maja Pruska, Zuzanna Makowska i Jakub Gwizdała.

Nagrody dla laureatów  zasponsorowali:

Gmina Czersk

Bank Spółdzielczy w Czersku

Nadleśnictwo Czersk

Nadleśnictwo Rytel

Państwo Grażyna i Wiesław Gajli – Firma „GALMETAL”

Państwo Kamila i Ludwik Woźniak – Firma „PRIMA”

Państwo Lucyna i Marcin Bruscy – Firma „DREWIN”

Państwo Monika i Tomasz Morek -  Firma „ELKTOM”

Państwo Helena i Andrzej Jaszczak: Sklep „ELITE KOMPUTER”

Państwo Dorota i Sławomir Smorczewscy: ZAKŁAD ZŁOTNICZY

Państwo Irena i Dariusz Borzyszkowscy: Sklep „SMERF”

Pan Kazimierz Włoch.

Organizację WPPDiM wsparła również Piekarnia „Magdalenka” państwa Sobieraj (pyszne drożdżówki już na stałe wpisały się w dwudziestoletnią historię WPPDiM), Hurtownia Trill państwa Truszkowskich , Drogeria Merring, Masarnia „Wędlinka” oraz Firma Transportowa pana Wojciecha Kobierowskiego.

Dyplomy dla uczestników przygotowała, jak co roku, pani Marzena Jarosz.

Przewóz uczestników WPPDiM z Czerska do Rytla i powrót zasponsorowała Gmina Czersk.

Od wielu lat przegląd przyjął formę imprezy dwudniowej. 70 wokalistów wraz z opiekunami  nocowało w czerskiej Dwójce, gdzie czuwał  nad wszystkim nasz niezastąpiony woźny – pan Stefan Lipski. Czekała na nas jak zawsze WPPDiMowa pomidorowa, przygotowana przez nasze panie kucharki. O zaplecze kulinarne zadbała pani Wioleta Wróblewska nasza super intendentka.

Tradycją stało się, że w piątkowy wieczór nasze miasto zamienia się w stolicę tańca. Zespół Tańca Współczesnego Paradis Karsin  zaprezentował  swoje  najnowsze choreografie. Gośćmi tegorocznego WPPDiM byli również tancerze Akademii Tańca Pietro Wyżej z Chojnic: Maja Kamińska, Aleksander Zielke, Nadia Szymańska, Mateusz Szymański, Formacja Level Up oraz dwa zespoły z Gminnego Centrum Kultury: Mażoretki i Mask.

Podczas dynamicznego przedstawienia, które poprowadził niezastąpiony pan Robert Szydełko, mogliśmy podziwiać popisy nie tylko taneczne, ale również instrumentalne i wokalne. Maksa Grzelaka usłyszeliśmy na skrzypcach w aranżacji do piosenki „Golden hour”. Pani Agata Sowa – wokalistka, instruktor śpiewu z Tczewa wraz ze swoja podopieczną Julią Ziółkowską zaśpiewała piosenkę pt. „Nieodkryty ląd”. Wystąpiły również: Aniela Czapiewska i Maja Moskal, uczennice pani Julii Pruszak, instruktora śpiewu w GCKu.

Podczas koncertu można było skosztować różnorodnych specjałów z kawiarenki przygotowanej przez pracowników Szkoły Podstawowej nr 2. Cały dochód ze zbiórki, którą przeprowadził szkolny wolontariat, zostanie przeznaczony na wsparcie Kuby - zakup BerkelBike. Jest to  urządzenie napędzane siłą mięśni ramion i elektrycznym wspomaganiem, które jednocześnie stymuluje sparaliżowane kończyny.

 

XXI WPPDiM odbył się dzięki ludziom o WIELKIM SERCU!!!

Organizatorzy wszystkim o WIELKIM SERCU dziękują!!!

 

WYNIKI:

 

KATEGORIA

 klasy I – III szkół podstawowych

 

SOLIŚCI

I miejsce:             Kinga Banach – Czersk

                            Maria Dziamidowa - Tczew

II miejsce:           Katarzyna Golicka – Tczew

                            Roksana Kromer - Człuchów

III miejsce:          Nina Fierek – Chojnice

                            Antonina Modrzejewska - Kościerzyna

Wyróżnienie:       Ksawery Konefka - Czersk

                            Kateryna Nikilajenko -  Tczew

 

ZESPOŁY

I miejsce:             Maja Żuchlińska i Liliana Zamkowska - Kościerzyna

II miejsce:            Zielone Trio - Czersk

III miejsce:         Allegro Kids – Czersk

Wyróżnienie:       Zespół muzyczny ze Sportówki - Człuchów

 

PIOSENKA TURYSTYCZNA

 

SOLIŚCI

I miejsce:             Kinga Banach – Czersk

II miejsce:            Maria Dziamidowa - Tczew

III miejsce:          Liliana Sawczuk - Tczew

Wyróżnienie:       Magdalena Gwizd - Pelplin

                            Lucyna Leszczyńska - Czersk

 

ZESPOŁY

I miejsce:             Zespół muzyczny ze Sportówki - Człuchów

II miejsce:            Allegro Kids - Czersk

 

 

KATEGORIA

klasy IV– VI

 

SOLIŚCI

I miejsce:             Marta Wojas – Tuchola

Michalina Muzioł - Czersk

II miejsce:          Joanna Zalewska – Pelplin

                            Aleksandra Kornas - Śliwiny

III miejsce:          Maria Mucha Pelplin

                            Maja Kocur – Tczew

                          Karina Hermann - Słupsk

Wyróżnienie:       Amelia Krupicz – Tczew

Izabela Erward – Tczew

Aniela Czapiewska – Czersk

Maja Moskal – Czersk

Magdalena Klaszyńska – Czersk

Zofia Wons - Czersk

 

ZESPOŁY

I miejsce:             Happy Nine - Czersk

II miejsce:          Pasja – Starogard Gdański

Wyróżnienie:       Sofiia i Mariia Pavlykivskie – Kościerzyna

Zespół muzyczny ze Sportówki - Człuchów

 

PIOSENKA TURYSTYCZNA

 

SOLIŚCI

I miejsce:             Maria Mucha Pelplin

Magdalena Klaszyńska - Czersk

II miejsce:            Joanna Zalewska – Pelplin

III miejsce:          Amelia Krupicz - Tczew

 

ZESPOŁY

Wyróżnienie:       Zespół muzyczny ze sportówki - Człuchów

 

KATEGORIA

klasy VII – VIII

 

SOLIŚCI

I miejsce:             Zuzanna Daniel - Tczew

II miejsce:          Szymon Podjacki - Tczew

III miejsce:          Wiktoria Sawczuk - Tczew

Wyróżnienie:       Anna Przybysz – Tczew

Nadia Szymańska - Chojnice

 

ZESPOŁY

I miejsce:             Bee happy – Rytel

Kropelki - Pelplin

II miejsce:            Quatro – Starogard Gdański

III miejsce:          Chórnik - Kościerzyna

 

PIOSENKA TURYSTYCZNA

 

SOLIŚCI

I miejsce:             Zespół Kropelki - Pelplin

II miejsce:            Justyna Pietruszyńska - Tczew

III miejsce:          Anna Przybysz - Tczew

 

SZKOŁY PONADPODSTAWOWE

 

SOLIŚCI

I miejsce:             Alicja Falińska – Godziszewo

Karolina Lewińska - Chojnice

II miejsce:          Paulina Kononowicz – Człuchów

Oliwia Stanisławska – Słupsk

Natalia Kwiatek - Słupsk

III miejsce:         Julia Ziółkowska – Tczew

Milena Krumplewska – Słupsk

Karolina Golicka - Tczew

Wyróżnienie:       Kornelia Bruska – Czersk

Kamil Kosowski – Tuchola

Alina Serhiienko – Tczew

Serhii Rafalsky – Tczew

                            Agnieszka Gierszewska – Rytel

 

PIOSENKA TURYSTYCZNA

 

SOLIŚCI

I miejsce:             Julia Ziółkowska – Tczew

II miejsce:            Julia Dragun -Tczew

III miejsce:          Serhii Rafalsky – Tczew

 

 K.Thiede

 

Odsłony: 585

Internetowy System Ostrzegania Powiatu Chojnickiego