Wyniki konkursów matematycznych

Administrator

 

      Marcowe i kwietniowe zmagania matematyczne w „Dwójce”

W piątek, 28 kwietnia, dyrektor szkoły pan Maciej Jakubowski wręczył nagrody uczniom wyróżnionym w zawodach i konkursach matematycznych, które odbyły się w SP 2 w marcu i kwietniu. Na początku pani wicedyrektor Justyna Prolejko szczegółowo podsumowała wszystkie przedsięwzięcia. Wzięli w nich udział uczniowie klas I – VIII, którzy rozwijali swoje zainteresowania matematyczne oraz umiejętności artystyczne. Dzięki uczestnictwu w zmaganiach matematycznych uczniowie doskonalili umiejętności logicznego i twórczego myślenia.  Udział w różnego rodzaju konkursach  umożliwił uczestnikom osiągnięcie satysfakcji z wykonanej pracy.

Matematyczny maraton konkursowy rozpoczął się od konkursu plastycznego zorganizowanego w ramach święta    . Zadaniem uczniów było przedstawieni liczby w jak najciekawszy sposób. Kolejny konkurs polegał na stworzeniu „Lapbooka Matematycznego”. Uczniowie wykonali przepiękne lapbooki, czyli „książki na kolanka”, zainspirowane zagadnieniami i wiedzą matematyczną. W tegorocznej edycji wszyscy uczestnicy stworzyli bardzo ciekawe prace, wykazując się pomysłowością, kreatywnością i talentem. Trudno było wyłonić najciekawsze pomysły.

W ostatnim tygodniu kwietnia przeprowadzono w szkole konkurs „Rachmistrz”, sprawdzający biegłość rachunkową oraz umiejętność opanowania przez uczniów klas IV – VIII działań na liczbach całkowitych i ułamkach. W każdym roczniku wyłoniono „Mistrza rachunków”. „Mistrzem rachunków” w klasach czwartych został Aleksander Sawicki z klasy IVc, w klasach piątych – Antoni Baszanowski z klasy V b, w klasach szóstych – Liliana Sawicka z kl. VI b. W klasach siódmych najlepszym rachmistrzem została Agata Zygmunt z VIIa, a w klasach VIII – Amelia Krawczyk z kl. VIII b.

Podczas uroczystości wręczenia nagród podsumowano również II etap Szkolnej Ligi matematycznej w klasach V-VI oraz Szkolnej Ligi Matematyczno – Fizycznej dla klas VII – VIII. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy oraz życzymy kolejnych sukcesów w zmaganiach i rozgrywkach matematycznych.

Poniżej przedstawiamy szczegółowe wyniki konkursów matematycznych:

 1. Szkolny konkurs „Mistrz rachunków”:

 

 • kategoria klasy IV

I m -  Aleksander Sawicki kl. IV c

II m -  Kira Zhydchenko kl. IV c

III m -  Julian Miszewski kl. IV b, Dominika Kiedrowska kl. IV b

 • kategoria klasy V:

I m – Antoni Baszanowski kl. V b

II m – Kacper Bartosz kl. V b, Maksymilian Szroeder kl. Va

III m – Maja Matuszak kl. V b, Agata Borchardt kl. Va

 • kategoria klasy VI:

I m – Liliana Sawicka kl. VI b

II m – Emilia Cisewska kl. VI a, Julia Rokita kl. Maciej Michalak kl. VI a

III m – Jacek Klaman kl. VI a

 • kategoria klasy VII

I m – Agata Zygmunt kl. VII a

II m – Michał Zamościński kl. VII a

III m – Wiktoria Gradowska kl. VII a   

 • kategoria klasy VIII

I m – Amelia Krawczyk kl. VIII b

II m – Gabriel Drelak kl. VIII b

III m – Olgierd Szmit kl. VIII b

 

 1. II etap Szkolnej Ligi Matematycznej i Matematyczno – Fizycznej:

 

 • kategoria klasy V

I m – Kacper Bartosz kl. V b, Maja Matuszak kl. Vb

II m – Sambor Czapiewski kl. V b

III m – Antoni Baszanowski kl. V b

 • kategoria klasy VI

I m – Liliana Sawicka kl. VI b

II m – Julia Krawczyk kl. VI c

III m – Agata Szmeja kl. VI b

 • kategoria kl. VII

I m – Agata Zygmunt kl. VII a

 • kategoria kl. VIII

I m – Amelia Krawczyk kl. VIII b

II m – Gabriel Drelak kl. VIII b

III m – Marcin Kiedrowski kl. VIII a

 

 1. Szkolny konkurs na najpiękniejszy „Lapbook Matematyczny”:

 

 • kategoria klasy III – IV „Tabliczka mnożenia”:

I m – Maja Wilczewska kl. III a, Maja Rokita kl. III a

II m  - Julia Zatorska kl. IV b, Maja Wajdzik kl. IV b, Filip Czapiewski kl. IV b,  

           Julian Miszewski kl. IV b

III m – Łucja Izdepska kl. III a, Marcin Gwizdała kl. IV b,

           Julia Porębska  kl. IV b

 • kategoria klasy V-VI „W gąszczu figur geometrycznych”

I m – Sambor Czapiewski kl. V b, Martyna Kruk kl. V a,

II m – Sara Lipińska kl. VI c, Hubert Czapiewski kl. VI a, Julia Omyła kl. VI a

III m – Julia Gromowska kl. V b, Amelia Łangowska kl. V d,

           Maksymilian Glazer VI b, Klaudia Szonszor VI a,

           Nadia Sobiechowska kl. VI a

 • kategoria klasy VII „Liczby i ich własności:

wyróżnienie – Wiktoria Gradowska VII a

 • kategoria kl. VIII „Wielcy matematycy i ich odkrycia”

I m - Jolanta Czechowska kl. VIII c, Aleksander Krocz kl. VIII a

II m – Paulina Żuber kl. VIII c, Milena Niesiołowska kl. VIII c,

           Aleksandra Czechowska kl. VIII c, Julia Naczk kl. VIII c,

           Agata Osowska kl. VIIIc, Martyna Peplinska kl. VIII c

III m – Antoni Gnaciński kl. VIII e, Kamil Karcz kl. VIII c,

           Marcel Leszczinski kl. VIII c, Antonina Literska kl. VIII c,

           Roksana Czarnowska kl. VIII c

 1. Konkurs plastyczny „ ”:

 

 • kategoria klasy I-III:

I m - Maja Kosiedowska kl. II c, Natalia Nilek kl. II b, Antonina Szczodrowska

 1. I c

II m - Damian Knitter kl. I c , Filip Muzioł kl. II c, Agata Kloska kl. II a

Wyróżnienie -  Oliwia Zatorska kl. I c, Tymon Goździowski, kl. I c, Tobiasz Ginter kl. II b, Zuzanna Żebrowska kl. II c, Iga Mientkowska kl. II b, Filip Zembrzuski kl. I a, Emilia Wałaszewska kl. I a, Juliusz Strączek kl. I b, Zuzanna Szmaglińska kl. II b, Dawid Niesiołowski kl. I c,

Nadia Maeurer kl. I a, Miłosz Breza kl. I a

 • kategoria klasy IV-V:

I m – Olga Galińska kl. V b, Julian Miszewski kl. IV b

II m – Zofia Szulc kl. IV b, Julia Zatorska kl. IV b, Marcel Bartosz kl. IV b

III m – Julia Weltrowska kl. IV b, Anna Stosik kl. IV b

Wyróżnienie – Maja Matuszak kl. V b, Oliwier Ryduchowski kl. V b, Kacper Kobierowski kl. IV b, Karol Wolszlegier kl. IV c, Patrycja Nurnberg kl. Vb, Maja Wajdzik kl. IV b, Ameli Łangowska kl. V d, Bartosz Morek kl. V d, Sara Lipińska kl. VI c

 • kategoria klasy VI – VIII:

I m – Urszula Klunder kl. VIII b

II m – Antoni Gnaciński kl. VIII e, Wiktoria Galińska kl. VI b

III m – Marcel Krueger kl. VI c

 

Gratulujemy wszystkim uczniom i ich rodzicom oraz życzymy kolejnych sukcesów. Zachęcamy również pozostałych uczniów do wzięcia udziału w matematycznych rozgrywkach.

 

Odsłony: 90

Internetowy System Ostrzegania Powiatu Chojnickiego