Finał XXII edycji Ogólnopolskiej Ligi Matematycznej

Judyta

W czwartek, 19 marca w Akademii Pomorskiej w Słupsku, odbył się finał XXII edycji Ogólnopolskiej Ligi Matematycznej im. Zdzisława Matuskiego - konkursu organizowanego przez I Liceum Ogólnokształcące oraz Akademię Pomorską. W tym roku liga została ujęta w wykazie konkursów i turniejów Pomorskiego Kuratora Oświaty, dzięki czemu uczniowie mogą zdobyć dodatkowe punkty w rekrutacji do szkół średnich.

W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 358 uczniów klas IV – VI, 334 uczniów klas VII – VIII szkoły podstawowej oraz 72 uczniów szkół ponadpodstawowych. Do ścisłego finału zakwalifikowało się około 70 najlepszych matematyków w każdej z trzech grup wiekowych. W zmaganiach finałowych uczniowie musieli wykazać się szeroką wiedzą matematyczną, dalece wykraczającą poza ramy programowe. O miejscach na podium zdecydowała łączna liczba punktów uzyskanych przez uczestników po trzech etapach korespondencyjnych, etapie półfinałowym, który odbył się 31 marca również w Słupsku oraz etapie finałowym.

W tym samym dniu odbyło się również uroczyste zakończenie oraz wręczenie nagród i dyplomów laureatom i finalistom tegorocznego konkursu. W tym roku w gronie najlepszych matematyków, znalazło się 2 uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Czersku. Tytuły Finalisty Ogólnopolskiego Konkursu „Liga Matematyczna” w kategorii klas IV – VI zdobyli: Aleksander Sawicki z klasy IV c (opiekun Andrzej Kiedrowski) i Hubert Chabowski z klasy VI a (opiekun Justyna Prolejko).

Finalistom gratulujemy sukcesów oraz wytrwałości w dążeniu do jak najlepszych wyników. Szczególne podziękowania należą się również rodzicom, wspierającym dzielnie swoje pociechy oraz nauczycielom, którzy pomagają uczniom w zdobywaniu wiedzy.

J.Prolejko

Odsłony: 665

Internetowy System Ostrzegania Powiatu Chojnickiego